Avatar uživatele
Registrovaný

Dobrý den,kam se mají dávat peníze na charitu?Já jsem se rozýhodla totiž pomoct dobré věci :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Dáváš málo státu? Tak dej ještě někomu,kdo z těch charit pěkně tloustne. Pokud bych měl přebytek,jako že ho nemám,dal bych peníze z ručky do ručky určité osobě(skupině),o které vím,že pomoc potřebuje.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Seriózní organizace která zajišťuje charitativní sbírky by měla mít na svých stránkách výroční zprávu, a také co a kde podpořila. Některé dokonce i zveřejní kolik % ze sbírky jde na vlastní provoz organizace (je to sice to % dáno zákonem, ale ne každý to ví). Musíme si uvědomit, že taková organizace musí z něčeno krýt svoje náklady. Jde jen o přiměřenost provozu.
Ale jestli nemáte již vizi co podpoříte, tak třeba Terryle s kamarády se snaží vybudovat památník leteckého neštěstí v Praze Suchdole. Je také dost organizací a nadací které podporují rozvoj prostředí obcí jako jsou parky, hřiště apod.
Je hodně sdružení které pro svoji činnost hledají finanční podporu.
A aky se lze domluvit s obci ke které mám nějaký vztah a finanční prostředek věnovat na konkrétní projekt (pokud se jedná o víc peněz) s požadavkem vyúčtování takového daru. Třeba to může být sportovní zázemí pro seniory, bezbariérové prvky v obci atd.


Avatar uživatele
Zlatý

Lepší než finanční pomoc je pomoc hmotná, materiální - a nejlíp darovaná z ruky do ruky. Peníze úplně svádí k tomu "býti ztraceny" kdesi v procesu přerozdělování.
Dřív jsem přispívala na kdeco, dokonce i bezdomovcům na ulici. Když jsem pak viděla, jak se za moje peníze opíjí, byla jsem ze samaritánství vyléčena. Podle svých možností pomáhám pořád, ale peníze dávám už jen na Tříkrálovou sbírku a na všechny seriozní kampaně zaměřený na boj s rakovinou. Když mě na ulici osloví bezdomovec a není to takový ten typický otrapa (těm nedávám nikdy nic), peněz se sice ode mě nedočká, ale ve stánku mu koupím třeba párek v rohlíku nebo v zimě horký čaj. Někdo frfle a radši by bral prachy, nabízeným jídlem ale nepohrdne. Dokonce i poděkuje :)
Dělejte to taky tak - jestil chcete někde pomoct, pomožte konkrétně: pejskům z útulku doneste veliký pytel granulí, dětem z domovů nakupte na vánoce hračky. Takhle máte aspoň jistý, že se vaše pomoc nemine účinkem a opravdu se dostane tam, kam má.


Avatar uživatele
Zlatý

na webu charitativních organizací (http://www.firmy.cz/… je číslo účtu nebo poslat DMS (http://www.darcovskasms.cz/)


Avatar uživatele
Stříbrný

Otázka ohledně charity a využití darů již zde byla probíraná. Dávám tam kde to mám ověřené, že se to opravdu využije pro dobrou věc a nezneužije. Většinou tam kde to dobře znám.
Nejsem věřící, ale již dávno byla napsána myšlenka něco ve smyslu, že každý slušný člověk by měl darovat potřebným "desátek".


Avatar uživatele
Zlatý

je otázka, jestli pomůžete dobré věci nebo ... viz http://www.odpovedi.cz/…


Avatar uživatele
Pokročilý

A co dělat něco skutečně prospěšného a necpat peníze do charit, kde není jistota, že peníze dojdou na místo určení. Já jsem dobrovolnice u neziskové organizace ve fakultní nemocnici Brno.
Pokud jsi někde od Brna zkus to v Fn je jich šest, každá zaměřena na něco jiného, ale pokud vím v každém větším městě něco podobného je.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Volný čas a hobby

Zlatý Drap 1031
Zlatý annas 949
Zlatý quentos 889
Zlatý mosoj 566
Zlatý hanulka11 556
Zlatý led 513
Zlatý marci1 509
Zlatý gecco 433
Zlatý iceT 387
Zlatý panenka 367

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.