LucieZas

Dobrý den,jsem z-ná na HPP.Nyní se mi vyskytla možnožnost byt modelingové agentuře,která soc.i zdráv.nebude platit za mě

Jak je to prosím? Budu muset platit soc. i zdráv. 2×?
Doplňuji:
děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Hlada

Pojištěná jste prostřednictvím zaměstnavatale. Zřejmě jde o nějaký drobný, příležitostní výdělek, takže to agentura neřeší, protože z těchto výdělků není potřeba pojistné platit. Kdyby šlo o výdělek nad 10 000 za měsíc na dohodu o provedení práce, tak by pojistné musela za vás agentura zaplatit.

Další odpovědi
Michal Kole

Nechce náhodou agentura, aby jste byla OSVČ (podnikatelka), to pak by jste si musela platit sama.

Být zaměstnán + podnikat je někdy problém, zaměstnavatel to musí povolit, hlavně pokud podnikaté ve stejném oboru jako pracujete.

Např. pracujete v plavecké škole jako učitelka plavání a podnikala by jste taky v oblasti výuky a měla svojí vlastní plaveckou školu.