.viktorka.05

Jsem v 9. ročníku ZŠ a chtěla bych studovat dentální hygienu na VOŠ. Je lepší jít na gympl, SZŠ, nebo stačí OA?

Dobrý den

Odpovědi
annas

Dobře zvažte, zda váš zájem o zaměstnání dentální hygienistky je trvalý. Pokud ano, jste obeznámena na SZŠ s mnohými pojmy z oboru – výhoda. .

Pokud získáte maturitu na kterékoliv škole, můžete se přihlásit na VOŠ nebo VŠ. Ale musíte si uvědomit, že přijímací zkoušky se skládají z učiva gymnázia.

V odkazu se uvádí, že na uvedený obor VOŠ se neskláddají přijímací zkoušky. ale to nemusí platit stále.

http://www.vys­siodborneskoly­.com/obor/54168

Kelt

Záleží na možnosti uplatnění a na tom, zda chceš jít třeba výš v budoucnosti. Gymnazium tě dobře připraví na školu po teoretické stránce, střední zdravotní škola zase po praktické stránce. Aby ses dostala na školu, bude třeba zvládnout zkoušky, proto bych asi doporučil gymnazium. Na té VOŠ budete mít určitě praxi, kterou pak uplatníš.

elkon

Jednoznačně obor, který s tím souvisí. SZŠ. K čemu ti bude gympl, nebo obchodní škola, když nepůjdeš do kanceláře.