Ocko0001

Dobrý den jedu do Británie a máme pro rodinu kde bude žít přinést tipický český dárek.. nemyslím aklohol.. :) diky

darek britanie

Nejlepší odpověď
anonym

Už tu byla i anketa, tak se mrkni na odkaz:
Doplňuji:
Chtěl jsem to sice ignorovat, ale při opakovaném pohledu mne to tak tahá za oči, že si nemohu pomoci -
„TYPICKÝ“, tj. obvyklý, TIP je třeba na koně v dostizích nebo v Sazce !!
Každý z výrazů má zcela jiný význam.

Zdroj: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-byste-darovali-cizincum-jako-nejtypictejsi-cesky-suvenyr

Další odpovědi
anonym

Nosič s českou klasickou i moderní hudbou,filmovými pohádkami nebo dobrý film.Knihu s reprodukcemi např.Muchy,Sau­dka,Sudka…:D

Drap

Becherovka padá, broušené sklo které se vozilo vždy k takovým příležitostem už neni české. Moc toho nezbývá. Třeba pěkná kniha fotografií o republice, případně o nějakém městě, krojovaná panenka.
Typickým českým výrobkem, který nás "proslavil " je semtex. Ale ten by asi nebylo nejvhodnější převážet.

Lucijej

V zahraničí má velký úspěch Becherovka ( to není alkohol, ale lék ;o)), pak nějaká sarapatička z broušeného skla, perník z Pardubic, pravá bižuterie z Jablonce.....

venkovan

Vem nějaký tunel. Z českých tunelů ale asi radost nikde mít nebudou.
Tak kdyby by byl velký, zkus zajít do prodejen s ruční a lidovou výrobou. Kraslicem pokud jedeš okolo Velikonoc nikoho neurazí, figurky s lidovým krojem a podobně.
Když jezdily děti od nás – nechávali jsme si v keramické dílně vyrobit nějaké speciální dárky. Ale musel být na to čas.

ratava

Lázeňské oplatky, Lomnické suchary, Pražská šunka od kosti, Hořické trubičky, Olomoucké tvarůžky…
Sirky ze Sušic, korálky z Liberecka, háčkovaná dečka od babičky…