Avatar uživatele
rady74

Je v dnešní době vhodné dávat k Vánocům peníze dětem školou povinným?

Dobrý den, co si o tom myslíte? Děkuji

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2307 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
independent

Asi jo, ať se naučí i hospodařit, to ve škole neučí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
autacek

Za peníze si lásku nekoupíš. Totéž platí i o srdci dítěte.

Já tobě dám tisícovku, ty mně stovku, vyjádřili jsme si lásku a jsme si kvit. Nene, takhle to nefunguje.

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Mc Merkurion

… vhodnost? … někdo tvrdí, že když dá peníze, můžeš si za to koupit co chceš, já si myslím, že darováním peněz, dotyčný výběr dárku jednoduše „odbyl“ … a to podle mne platí v každém věku …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

U dětí školou povinných to není obvyklé řešení.
Jiná situace je tehdy, pokud se jedná spíše o „pomoc“ rodiči/čům, ze strany otce, strýce, prarodičů apod. Např. finanční „dárek“, jako příspěvek na výlet, , lyžařský výcvik, sportovní výstroj, MT, NTB, fotoaparát apod. Tzn. „rodina“ se složí na potřebné věci.
Pod stromkem pak může být nějaká maličkost a obálka s penězi.
Peníze mohou být užitečným dárkem pro studenty, dospělé apod. Mnohdy více potěší a pomohou, než drahé hlouposti a nevhodné dárky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Jako rodič asi ne, ty jsme nikdy na Vánoce nedávali. To už spíše k narozeninám, nebo za vysvědčení.
Na Vánoce je daleko vhodnější komunikace s dítětem a zjistit a snažit se splnit jeho přání. To mu udělá největší radost.
Ale jako prarodiče už jim nějakou tu korunu dáváme. Dnes už i ty děti potřebují mít k dispozici nějaké finance, aby se naučily hospodařit a zaplatit si určité věci a potřeby, které jim rodiče běžně nekupují.
A jako prarodiče, už o jejich „tajných“ přáních, moc velký přehled nemáme.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek