Začátečník12

Dobrý den,je už příliš pozdě začít hrát hokej ve 21 letech? Stát na bruslích umím atd

Zbytek mi dělá problém např brzdění atd

Odpovědi
elkon

Na rybníku brzdit nemusíš. Při stání na bruslích brzdit nepotřebuješ.

Filip84

Hokejisté bruslit neumí, oni po ledu běhají. Taky v kanadách se bruslí těžko – stojíš v nich na špičky, nůž má špatný tvar, jedno s druhým. Na druhou stranu, takovou manouevrovatelnost, jako v kanadách, na bruslích nikdy nemáš (ani nemáš potřebu). Stejně tak brzdění: umím zabrzdit tím vratem oběma nohama, akorát musí jít o nouzovou situaci, jinak mne nenapadá, proč bych to měl dělat. 🙂 No, teď s tím kolenem, jestli vůbec ještě budu bruslit, tak to asi moc nepřipadá v úvahu.

Hokejisté se, dneska, učí bruslit, ale až od nějaké vyšší úrovně, prostě dojde (kraso)bruslařka a učí je bruslit, což oni, opravdu, neumí. Vím to, viděl jsem, jak učí malé hokejisty „bruslit“, to je nebe a dudy. A pak je to znát, když si třeba pustíš ten zápas bez zvuku: ti, co umí bruslit, mají navrch. Nebo si pusť olympiádu & hockey z 50. let, jak se bruslilo ještě v kanadách, které měly ještě relativně normální nůž (sice bez zoubků, ale rovný vzadu) a ti hokejisté, taky, byli klučíci, ne těžkooděnci, jak ta hra vypadala.

Takže, tím se moc netrap. Jestli po tom bytostně toužíš, na ligu to určitě ve 21 nedotáhneš, ale pokud Ti nejde o to, určitě si hockey zahrát můžeš. Chce to čas, trpělivost, a ono se to poddá. 🙂

Filip84

Pět roků zpátky, zhruba, přibyl na veřejné bruslení chlap, no, určitě starší, než Ty, třicet už mu určitě bylo. Oteplováky, helmu na lyže, takové ty vatované rukavice, asi taky na lyže (já bruslím v legínách, kraťasech, a jak se zahřeju, tak v tričku a vestě a rukavice mám „letní“, no, kdyby uměl bruslit, tak by se zpotil, jako prase! 🙂 ), a na kolenou a loktech chrániče na kolo. První dva dny jsem z něho dostával záchvaty smíchu: ono jak on vypadal jako sněhulák, teďka měl ten vyhukaný a vystrašený výraz v Gesichtu, a do toho neuměl na těch kanadách ani ustát (prostě vlezl na led a třikrát s sebou flákl o zem, než se postavil! 🙂 ), tak to fakt nešlo. Ale co, zvykneš si, nebyl v tom žádný úmysl, z mé strany.

Takové poleno abys pohledal. Ty, ale nezmar nevídaný! On tam chodil, a když už to byly tři týdny a jediný pokrok byl, že s sebou neflákal o zem, když lezl na led (ale jak se rozjel, ujel jednotky metrů a flákl s sebou na zadek), tak se nám ho, s tím pořadatelem (známe se) zželelo, no a tak jsem se pokusil mu vysvětlit úplné základy: že nesmí stát jako prkno, ale pokrčit kolena a hledat těžiště. A jo, ono to šlo, arciť v tom jeho „kosmonautském“ úboru vůbec nebylo vidět, jestli stojí správně, nebo blbě. Výsledek je takový, že na těch kanadách normálně ujel (detaily, které neznám já, tj. jak to udělat na kanadách, mu zase vysvětlili mladí kluci, jo, spojené kde vládnou síly, snadno vše se vykoná, kde se ruka k ruce vine, vše se snadno vydaří, Říš rakouská nepomine, sláva vlasti – císaři), kluci ho pak naučili brzdit na kanadách (protože když jsem mu to ukázal já, tak on to zkusil a fláknul s sebou o zem, holt kanady nejsou brusle), a on byl šťastný, jako blecha.

U nás i pořádají, nějaké, kursy bruslení pro veřejnost, akorát je to nepravidelně a nic moc víc, než že Ti tam vysvětlí úplné základy čekat nemůžeš. Ale i tak lepší, než drátem do oka.

Já to píšu proto, že pokud budeš chtít, tak to zvládneš. Jestli na těch bruslích alespoň ustojíš, tak máš už kus za sebou, chce to jenom na tom makat! 🙂