Majka2401

Je nutné mít v letošním roce na cestu do Řecka pas, nebo stačí OP?

moc děkuji za odpověď

Upozornění
Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Původní neotázka
Dobrý den,je nutné v letošním roce 2017 mít pas do Řecka,nebo stačí OP

Odpovědi
sesednizkola

Občanský průkaz

K cestování do Řecka, včetně cest na Kypr, Vám postačí platný občanský průkaz. Dejte si ale pozor na rohy Vaše průkazu – pokud máte odstřižený roh, je neplatný! Možnost cestovat s občanským průkazem mají i děti, které jej už ovšem mají.

Cestovní pas

Samozřejmě můžete na dovolenou do Řecka vyrazit i s cestovním pasem – ovšem platným! A to nejméně 90 dnů po plánovaném návratu. Turisty s cizí státní příslušností upozorňujeme, aby si ve vlastním zájmu ověřili, jaké cestovní doklady či víza budou potřebovat.

Zdroj: http://vrecku­.cz/obcanka-cestovni-pas/

Arne1

Nějak nechápu otázku. Řecko je stále EU stejně jako my a o nějakém GREXITu jsem zatím neslyšel. Do všech států EU (a do některých dalších) stačí občanka, pas jen když k tomu máte nějaký zvláštní důvod (například nedávná svatba díky níž máte neplatný OP)