Dobrý den, je možné popřít otcovství, pokud je již dítěti 13let??6lhůta vypršela.jaká je šance??

Dobrý den, jedná se o popření otcovství, přítel žil s přítelkyní, otěhotněla / 1998/ , později se dozvěděl, že dcera není jeho. S matkou žil ve společné domácnosti další 4 – 5 let. po té se rozešli, dceru odmítala půjčovat, že to pro ní není dobré, o výživném rozhodl soud, ale oba se dohodli na tom, že ji přítel ponechá podíl na domě a výživné platit nebude. Pravý otec se k dítěti nechce přihlásit, známe jeho jméno i bydliště.Matka dítěte se vdala, a letos na jaře požádala o změnu příjmení dcery.A teď na podzim žádá zpětné doplacení výživného. / je to po 6 letech/ a následné placení výživného. Podala trestní oznámení. Víme, že se mění doba a zákony, a popření otcovství je i nadále velký problém.je možné takový spor vůbec vyhrát nebo je lepší zaplatit a následně vymáhat ! z biol. otce?? Rádi bychom vyhráli…děkuji. Rostásová

Doplňuji:
Nadbytečné kopie popisu otázky byly odstraněny administratorem serveru.

Nejlepší odpověď
kropitko

http://www.od­povedi.cz/vyh­ledat?ie=UTF-8&cx=01759792­7737963345235%3Alv-gxwjxnxe&cof=­FORID%3A11&q=p­op%C5%99en%C3%AD+ot­covstv%C3%AD&sa­=Vyhledat&site­url=www.odpove­di.cz%2F

Další odpovědi
aramah

Počítám že 26× chcete vyhrát!!!!!!!!!­§§(nebo chyba je na mém pc?)

Poznámka administratora:
Chyba nebyla na vašem pc, nadbytečných 25 kopií popisu otázky jsem pro tentokrát smazal s přesvědčením, že autor tuto chybu již nebude opakovat.

bond73

Bohuzel pro vas nemam dobrou zpravu,z vaseho postaveni,jiz k popreni otcovstvi nelze dosahnout,sance by tu byla,kdyby biologicky otec,pozadal o urceni otcovstvi k tomuto dite a nebo kdyby kdokoliv pozadal o tvale osvojeni,tudiz by doslo ke zmene i v rodnem liste a tim by se vas manzel vyvinil z placeni vyzivneho.Ovsem to co popisujete,ze matka pozaduje vyzivne za sest let zpetne a jiz vec postoupila policii,je vas manzel v nemile situaci a doporucuji dluznou castku uhradit,jelikoz by se mohlo stat,ze by byl vas manzel uveznen. Vim,ze je to nespravedlive a diskriminacni hlavne vuci otcum,ale nas zakon o rodine proste je takto nastaven a zatim zadna velka zmena v jeho obsahu se nepripravuje,ale i tak bych vam doporucil,poradit se u pravnika a nebo bezplatne v obcanske poradne,jez pracuje skoro ve vsech okresnich mestech. www.obcanske – poradny.cz. Je mi lito,ze vam nemohu podat priznivejsi zpravy,ale i tak preji hodne stesti.