Avatar uživatele
VeronikaMay

Jaký je Váš názor, zda ke 100. výročí ČSR bude amnestie nebo alespoň propuštění pachatelů přečinů?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den, jaký je Váš názor jestli ke 100 výročí ČR bude amnestie nebo alespoň propuštění přečinů?

Upravil/a: annas

Zajímavá 0 před 2010 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Jste už třetí tazatel, který se ,v průběhu týdne ptá na amnestii.
Můžete se podívat do archivu a dovíte se totéž.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=amnestie%2028­.%2010.%20%20

K čemu vám pomůže názor laiků, když amnestii uděluje prezident? Nevíme, zda prezident třeba změní svůj názor a amnestie udělí, i když prohlásil, že je udělovat nebude.

Je to všechno ve hvězdách … musíte počkat..

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
marci1

Můj názor: amnestie rozhodně nebude. Na tu Klausovu nikdy nezapomeneme.:-((

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Nevidím žádnou logiku v tom, proč by při této příležitosti měli být do ulic vypuštěni podvodníci a násilníci, kteří by ze dvou třetin byli zakrátko opět za mřížemi. Současně mám z těchto stránek nepříjemný pocit o přílišné četnosti osob blízkých galérce i nesoudných obdivovatelů této vrstvy. Lajte mi, lhu-li nebo se mýlím.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?ivzez Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Domnívám se, že současný prezident se více ohlíží na věřejné mínění, než ten minulý, tudíž asi nebude chtít amnestii vyhlašovat. Ovšem na druhé straně, je to stařík vrtošivý a do značné míry nepředvídatelný, takže určitá naděje zde stále. je.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Myslím, že ke 100. výročí vzniku republiky amnestie bude. (Jde o to, že století je už OPRAVDU jubileum, tudíž by byl trapas, kdyby nebyla žádná, ale že by byla nějaká závratná, o tom dost pochybuji.)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ušel ventil

To ví jenom Miloš ,on uděluje amnestii
( bohužel při nástupu do funkce řekl že amnestie udělovat nebude )

Amnestie je většinou dvouletá nebo tříletá – tato doba se odečte z trestu ,
takže komu např, zbývá odsedět 20 měsíců a udělí se dvouletá amnestie tak jde domů hned , když zbývá 26 měsíců tak jde domu za 2 měsíce atd,.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Podle mne nebude.

V krátké době už asi třetí opakovaná otázka.
Myslím, že tu dlouho nezůstane.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Myslím, že ke 100 výročí amnestie nebude. A pokud ano, tak pouze v minimální míře.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
orestez

@marci1 pusu

před 2010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
aliendrone

dudu>>> Jak si přeješ, jdu ti láti! ;) :D :D

Musíš to vidět v širší záběru, protože NEJDE o kriminálníky (ti se stejně moc dlouho na svobodě neohřejí, v tom jsem s tebou za jedno), jde především O NEVINNĚ ODSOUZENÉ, kteří za katrem nemají co dělat! Já vím, určitě budeš namítat, že všichni jsou tam spravedlivě a po zásluze (to byli už za minulého režimu, že? ;) :D :D), jenže ono to tak NENÍ!

Bohužel naše současná justice je stejně zhovadilá, jako ta předchozí (jsou i tací, kteří by řeki, že ještě MNOHEM více), takže justiční „omyly“ (já bych řekl ZLOČINY) se prostě stávají, no. Tudíž NEJDE zde o gaunery, na ty kálí Bílý Tesák, ale o lidi, kteří holt „měli smůlu“.

A když se takový normální člověk ocitne mezi gaunery za mřížemi, tak to obykle pro něj znamená konec života (pokud je to na delší dobu, než na několik měsíců) tak, jako ho my ostatní známe, z basy vyleze jako úplně jiný člověk. Ale to nemá cenu vysvětlovat lidem, kteří žerou po kilech účelové novinářské cinty o tom, jak se muklové mají luxusně a pohádkově při výkonu trestu. (Ne že bych mezi ně počítal i tebe, ale předpokádám, že o těhle věcech víš akorát to, co kde napíší/odvysílají)

Tak o tohle jde a věřím, že kdybys „náhodou měl smůlu“ [a to se ti může stát ani nevíš jak snadno!], také bys HODNĚ vítal amnestii. Možná se ale pletu.

před 2010 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

V zásadě nejsme ve při. Jedná se však o teoretické pojednání kdy by musel být uplatněn princip hromadné viny či neviny, což není akceptovatelné.

před 2009 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek