VeronikaMay

Jaký je Váš názor, zda ke 100. výročí ČSR bude amnestie nebo alespoň propuštění pachatelů přečinů?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Dobrý den, jaký je Váš názor jestli ke 100 výročí ČR bude amnestie nebo alespoň propuštění přečinů?

Nejlepší odpověď
annas

Jste už třetí tazatel, který se ,v průběhu týdne ptá na amnestii.
Můžete se podívat do archivu a dovíte se totéž.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=amnestie%2028­.%2010.%20%20

K čemu vám pomůže názor laiků, když amnestii uděluje prezident? Nevíme, zda prezident třeba změní svůj názor a amnestie udělí, i když prohlásil, že je udělovat nebude.

Je to všechno ve hvězdách … musíte počkat..

Další odpovědi
marci1

Můj názor: amnestie rozhodně nebude. Na tu Klausovu nikdy nezapomeneme.:-((

dudu

Nevidím žádnou logiku v tom, proč by při této příležitosti měli být do ulic vypuštěni podvodníci a násilníci, kteří by ze dvou třetin byli zakrátko opět za mřížemi. Současně mám z těchto stránek nepříjemný pocit o přílišné četnosti osob blízkých galérce i nesoudných obdivovatelů této vrstvy. Lajte mi, lhu-li nebo se mýlím.

klumprt

Domnívám se, že současný prezident se více ohlíží na věřejné mínění, než ten minulý, tudíž asi nebude chtít amnestii vyhlašovat. Ovšem na druhé straně, je to stařík vrtošivý a do značné míry nepředvídatelný, takže určitá naděje zde stále. je.

aliendrone

Myslím, že ke 100. výročí vzniku republiky amnestie bude. (Jde o to, že století je už OPRAVDU jubileum, tudíž by byl trapas, kdyby nebyla žádná, ale že by byla nějaká závratná, o tom dost pochybuji.)

Ušel ventil

To ví jenom Miloš ,on uděluje amnestii
( bohužel při nástupu do funkce řekl že amnestie udělovat nebude )

Amnestie je většinou dvouletá nebo tříletá – tato doba se odečte z trestu ,
takže komu např, zbývá odsedět 20 měsíců a udělí se dvouletá amnestie tak jde domů hned , když zbývá 26 měsíců tak jde domu za 2 měsíce atd,.

ivzez

Podle mne nebude.

V krátké době už asi třetí opakovaná otázka.
Myslím, že tu dlouho nezůstane.

Drap

Myslím, že ke 100 výročí amnestie nebude. A pokud ano, tak pouze v minimální míře.

orestez

@marci1 pusu

aliendrone

dudu>>> Jak si přeješ, jdu ti láti! ;) :D :D

Musíš to vidět v širší záběru, protože NEJDE o kriminálníky (ti se stejně moc dlouho na svobodě neohřejí, v tom jsem s tebou za jedno), jde především O NEVINNĚ ODSOUZENÉ, kteří za katrem nemají co dělat! Já vím, určitě budeš namítat, že všichni jsou tam spravedlivě a po zásluze (to byli už za minulého režimu, že? ;) :D :D), jenže ono to tak NENÍ!

Bohužel naše současná justice je stejně zhovadilá, jako ta předchozí (jsou i tací, kteří by řeki, že ještě MNOHEM více), takže justiční „omyly“ (já bych řekl ZLOČINY) se prostě stávají, no. Tudíž NEJDE zde o gaunery, na ty kálí Bílý Tesák, ale o lidi, kteří holt „měli smůlu“.

A když se takový normální člověk ocitne mezi gaunery za mřížemi, tak to obykle pro něj znamená konec života (pokud je to na delší dobu, než na několik měsíců) tak, jako ho my ostatní známe, z basy vyleze jako úplně jiný člověk. Ale to nemá cenu vysvětlovat lidem, kteří žerou po kilech účelové novinářské cinty o tom, jak se muklové mají luxusně a pohádkově při výkonu trestu. (Ne že bych mezi ně počítal i tebe, ale předpokádám, že o těhle věcech víš akorát to, co kde napíší/odvysílají)

Tak o tohle jde a věřím, že kdybys „náhodou měl smůlu“ [a to se ti může stát ani nevíš jak snadno!], také bys HODNĚ vítal amnestii. Možná se ale pletu.

dudu

V zásadě nejsme ve při. Jedná se však o teoretické pojednání kdy by musel být uplatněn princip hromadné viny či neviny, což není akceptovatelné.