tendruhy

Jaký je rozdíl mezi snubním prstenem a tím, který si manželé navlékají na svatbě?

Dobrý den, nebo mezi tím není rozdíl? Díky

Nejlepší odpověď
quentos

Prsten, který si manželé navlékají na svatbě, se skutečně nazývá snubní, takže mezi nimi rozdíl není.
Něco jiného je zásnubní prsten, který je podle zdroje „nezbytnou součástí žádosti o ruku“.

hapiky: Tak to vysvětli pisatelům zdroje. Já na rozdíl od tebe uvádím zdroj, z něhož čerpám, a netvářím se, že si informace cucám z prstu.

Zdroj: https://www.sva­tebniasistentka­.cz/poznate-rozdil-mezi-snubnim-a-zasnubnim-prstenem

Další odpovědi
hapiky

quentos: Manželé si snubní prsteny navlékat nemohou, protože manžely se stávají až po obřadu!

zeeue

Hlavní rozdíl je v tom, že zásnubní prsten dává pouze muž ženě, když ji žádá o ruku (většinou mívá kamínek). Muž žádný zásnubní prsten nedostává a nenosí.

Na svatbě si budoucí manželé potom vyměňují snubní prstýnky (většinou pouze kroužky bez kamínků).

Ve finále tedy muž má jeden snubní, žena jeden snubní a jeden zásnubní prsten.

Mě můj manžel požádal o ruku, když jsme byli chlastat :D žádný zásnubní prstýnek jsme neřešili, ani jeden jsme nikdy prstýnky nenosili, tak jsme si snubní nechali oba vykérovat (den před svatbou) a při obřadu jsme si nic nenavlékali ;) takže se dá říct, že tradice máme -víš kde- ;)