iceT

Dobry den,jaky je prosim rozdil

mezi RTG A OPG?Jedna se o snimky zubu.Zubarka vydala pruvodku na osetreni,dostali jsme dvd se snimkem a zubarka jaksi nema program na spusteni,tak na rentgen musime znova.

Nejlepší odpověď
vagra

RTG-
Klasický rentgenový snímek-jak jej známe. Využívá se pro zobrazení detailů kostí a zubů

OPG-
Ortopantomogram (panoramatickÝ snímek) Nabízí v jednom snímku zobrazení celého rozsahu chrupu a sousedících struktur. Přístroj vytváří snímky rychle a bez nutnosti vyvolávání. Snímek je ihned ukládán do počítače a je možné jej předat na CD nosiči nebo elektronicky zaslat.

Zdroj: Wikipedia

Další odpovědi
elektrikář

Zkuste se pozeptat na tom redgenu a vemte si sebou flešku ať vám jej nahrají,