Monika456

Jaké oprávnění a materiály jsou potřeba k prodeji smažených brambůrek na festivalu?

Dobry den, jedna se o stanek obcerstvenim na jednorazove vikendove akci. Vzheldem k tomu, ze se jedna o potravinu k prime spotrebe , je nutne mit zivnostensky list v oboru pohostinstvi? Tzn., treti forma ZL, nebo staci ZL k prodeji? Dale pak, ohledne tekouci teple a studene vody- podle zakona je nutne zajistit, ale na danem miste to neni mozne. Staci voda balena? Predem moc dekuji za radu.

Odpovědi
JájsemRaibek

V případě, že jsou balené, tak jak je známe z pytlíku, tak se sice dají hned konzumovat, ale je to klasický výrobek, který jen prodáváš.
Tudíž stačí ŽL k prodeji bez dalšího.
V případě, že budeš navíc prodávat něco rozlévanéhonebo vařit kávu, potřebuješ již hostinskou činnost.