oli

Dobrý den jak se žádá o odstupné?Děkuji

Odstupné
Doplňuji:
Děkuju za odpovědi výpověď jsem nepodepsala,jen dostala do rukou a odnesla si ji domů.Není na ní napsaný žádný paragraf

Nejlepší odpověď
standa

Nejprve musí nastat DŮVOD pro nárok na odstupné…a až pak lze případně (když zaměstnavatel odstupné neposkytne) žádat o vyplacení.

DŮVODY pro nárok na odstupné jsou v podstatě dva:

  1. Zaměstnavatel vám dá výpověď z přesně vyjmenovaných důvodů (nejčastějším druhem výpovědi, kde pak následuje odstupné, je „nadbytečnost“)
  2. Zaměstnavatel vám nevyplatí mzdu (nebo část mzdy) ani do konce následujícího měsíce…, pak máte právo dát výpověď vy a máte právo na odstupné

Další odpovědi
Jambalaya

O odstupné se nežádá, buď na něj máte nárok nebo ne.
Nárok na odstupné máte při ukončení pracovního poměru zaměstnavatelem z důvodů uvedených v §52 odst. a)- d) zákoníku práce, případně ukončení pracovního poměru dohodou z týchž důvodů.
Odstupné vám musí být vyplaceno s poslední mzdou.
Doplňuji:
Doplnění:

Na výpovědi nemusí být uveden paragraf, stačí důvod. Podle důvodu se pak přiřadí paragraf, kterému důvod odpovídá.

oli

A ještě jsem dnes zjistila,že smlouvu jsem měla napsanou na dobu neurčitou s dnem nástupu 22.10.2010 přitom jsem nastupovala dne 22.3.2010 je to normální?

standa

S tím datem 22.10.2010 je to na 100% chyba, která ale nebude mít žádný faktický vliv na skutečnost, že jste s největší pravděpodobností dostala oznámení o ukončení prac.poměru VE ZKUŠEBNÍ DOBĚ, která vám běží až do 22.6.2010.

Takže v tomto případě to na odstupné nevypadá ☹