Dobrý den, jak se mám učit sám matematiku. Poraďte mi prosím nějaký web s příklady, vhodnou učebnici a typy na učení.

Matematika

Nejlepší odpověď
anonym

http://www.e-matematika.cz/stred­ni-skoly/

Další odpovědi
kali.cz

vše co uživatel arygnoc říkal, je pravda. Důrazně nedoporučuji se učit matematiku nazpaměť, s tím ale přichází další oříšek, kdy musíte látku pochopit a to není sám lehké. Pokud studujete a jste jen pozadu za ostatními na škole, je dobré si zažádat o pomoc nějakého spolužáka, kterému zrovna látka jde nebo přímo požádat o konzultaci učitele (musíte mít už vyhledaný problém, učitel vás samozřejmě vyhodí, pokud mu tam přijdete s tím, že nerozumíte látce obecně). Nakonec musíte počítat, počítat a nakonec počítat.

arygnoc

Matematika sa nedá naučit, je to věda (skutečně to je věda), kterou musíte POCHOPIT, tudíž proces spoznávání je sprovázen mnohými AHA! a TOMU NEROZUMÍM nebo KRUCI, JAK TO JE?.
Nejlepší je mít někoho, s kým se budete učit (víc hlav – víc rozumu), je to jednodušší.
Učit se matematiku SÁM je těžké, pokud Vás vyloženě nebaví.

Jinak literatury ohledně matematiky je na webu hodně (třeba http://www.go­ogle.cz/search?q=ma­tematika+on.li­ne&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a ), stačí „gúglovat“.

Přeji hodně úspěchu.