hruby

Nevíte, jak je to se zdaněním výnosu z prodeje akcií, když jsem fyzícká osoba?

nakoupil jsem akcie na burze (mám je asi rok)chcije prodat ,kolik jako fyzická zaplatím (neb)nezaplatím z výnos, děkuji hr

--
Upozornění
Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Původní neotázka
dobrý den,jak se dani jako fizická osoba prodej acii děkuji

Nejlepší odpověď
gecco

Těžko říct…
😉
Příjem fyzické osoby z prodeje cenných papírů je zařazen do daňového přiznání daně z příjmu za dané období (rok) do Ostatních příjmů a daníš podle celkového základu daně (takže daň závisí ještě na dalších příjmech – jejich výši).
😉
Počti si Zákon o dani z příjmů ( https://www.za­konyprolidi.cz/cs/1992-586 ), §10, odst. 1, písmeno b) – a následné, vztahující se k tomuto odstavci…

Další odpovědi
Emefej

Daň je 15%, jako z každého jiného příjmu. Výnosy z akcií se podle zákona 586/1992 Sb.,§ 10 zařazují mezi ostatní příjmy.

gecco

Emefej – jen upřesním – může mít velmi nízký obecný příjem, výnos z prodeje akcií také nízký a odpočty mu % daně sníží (relativně)…
😉

Emefej

Já vím, dokonce může být za jistých okolností od daně úplně osvobozen – http://www.pe­nize.cz/akcie/308996-investice-a-dane-i-akcie-a-fondy

gecco

😉