zenda

Dobrý den, jak podat výpověď z bytu. A zároveň zrušení trvalého bydliště. Jedná se o vážnou rodinnou situaci.

Družstevní byt – uživateli a členy družstva jsou rodiče – nebydlí tam. V nájemní smlouvě dodatek – že s nimi bude bydlet v bytě syn – není člen družstva. Ten tam bydlí s rodinou. Z jistých důvodů chcou rodiče dát výpověď z bytu celé synové rodině. Mohli by jste poradit, zda existuje nějaký vzor a kde jej najít. A nebo stačí napsat rukou, že je vypovídáte z nájmu a na vystěhování mají lhůtu 2měsíce ? Vyřeší se tím i trvalé bydliště a nebo se zase musí něco sepsat, či někam zajít ??? Mockrát předem děkuji za radu. J.Z.

Odpovědi
Conchus

Není to obvykle levné, ale někdy se vyplatí požádat o spolupráci právníka. Ale musí tomu rozumět. Ti právníci jsou specializovanější než lékaři.