vavan

Dobrý den, jak nyní přihlásit nepojizdne auto, ktere chci zakoupit ve vzdáleném městě. Děkuji

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Kde přihlásit? Proč přihlásit?

Chápu to tak, že koupíš nepojízdné auto, a to chceš na sebe přepsat na dopravce???

Nejprve ho musíš zavést na evidenčku, třeba na vozíku, tam dostaneš papír a s tím papírem a kupní smlouvou, povinný ručením a velkým TP (který bude na tebe odhlášený) nebo s plnou moci prodávajícího k odhlášení vozidla na tebe zajdeš na dopravku a tam auto na sebe převedeš. Někdy je nutno při převodu zaplatit ekodaň ze zákona o odpadech, je ve výši 3000, 5000 nebo 10000kč. Určuje se podle kodu ve velkém TP.

Další odpovědi
brillant

http://www.mdcr­.cz/cs/Silnic­ni_doprava/Do­voz_registrace_a_schva­lovani_vozidel/zme­ny_v_registra­ci_2015/Změny+v+re­gistraci+vozi­del+po+1.+1.+2015­.htm

cukrar

Zlatokopko, píše se rok 2015, takže Váš postup je špatný.

vavan,
kupujete vozidlo, a majitel je zapsán jako vlastník v techničáku? Pak on musí zařídit převod vozidla. To znamená, že se sejdete, vozidlo naložíte, zavezete na stanic TK, kde udělají evidenčku vozidla, poté dojdete spolu na registr vozidel, kde nahlásíte převod. Zde odbočka. Nepotřebujete pojištění, páč když je vozidlo nepojízné, tak uložíte značky do depozita (postaru). Pokud by vozidlo bylo v krátké době zprovozněno uzavřete pojištění a pak teprve na úřad, kde společně uděláte převod na Vás.
Mnozí Vám budou radit, že si může na ověřenou plnou moc udělat převod sám. To je pravda, stále ve městě, kde je vozidlo registrováno, ale prodejce se vystihuje hrozbě, že to neuděláte a on bude platit pokutu.
Od začátku roku, co je převod jinak, bylo již mnoho podvodů z obou stran, že mnozí nemají auto, ale jsou stále v registru a hrozí jim sankce až 50tis. nebo mají auto, ale nemají na sebe přepsáno, páč ten druhý ho oblbnul..
Zkrátka, když to neuděláte hned spolu, riskujete problémy.