kala

Dobrý den, jak napsat nesouhlas s výpovědí ze strany zaměstnavatele dohodou bez udání důvodu?

Výpověď zní takto: Zaměstnavatel a zaměstnanec se dohodli, že pracovní poměr zaměstnance uzavřený pracovní smlouvou za dne 19. 11. 2009 ukončí ke dní 31. 3. 2011 s dvouměsíční výpovědní lhůtou, tj. k 31. 5. 2011. Již jsem výpověď podepsala. Dříve mne nikdy neupozornil písemně o porušení pracovní kázně. Mám nějakou šanci na odstupné? Bylo mi řečeno, že výpověď není napsána správně.

Děkuji za odpověď Lukešová Monika

Nejlepší odpověď
majaop

Spatné je,že výpověd jste už podepsala ale i tak bych zkusila napsat něco v tom stylu,že : Já …své jméno ,příjmení a vše co k tomu patří .....nesouhlasím s ukončením pracovní smlouvy s dvouměsíční výpovědní lhůtou.Zˇadné upozornění o porušení pracovní kázně jsem neobdržela a proto nesouhlasím s touto výpovědí.(Zašla bych na nejbližší pracovní úřad a tam bych se poradila na dalším postupu )

Další odpovědi
dědapetr

Výpověď z pracovního poměru – na co máte právo?
http://www.na­sepenize.cz/vy­pove-z-pracovniho-pomeru-na-co-mate-pravo-7184

Ivetka303

Na odstupné nárok nemáte, jelikož se jedná o výpověď dohodou.

Zaměstnavatel moc dobře ví co dělá – znám také takovéto případy, kdy personalista nabídne svému zaměsntanci odchod dohodou, aby nemusel vyplácet odstupné

Hykam

Asi vás zklamu, ale právo na to má např: pro nadbytečnost, zrovna takové právo ukončit prac. poměr máte vy.
Z toho důvodu je výpověď dvouměsíční, aby jste měla možnost sehnat si novou práci. Samozřejmě vám náleží i odstupné dle zákona min. 2 měsíce, případně jak je uvedeno v pracovní nebo kolektivní smlouvě.