pavlínahrivn

dobrý den jak mám vypočítat ulohu z rovnící ?

Turisté ušli za 3 dny 45 km. Druhý den ušly dvakrát více než první den . Třetí den o pět km méně než druhý den . Kolik ušli turisté první den?

Nejlepší odpověď
manon

Je to opravdu velmi prostá úloha. Vždy se nejdřív zeptej sama sebe, co máš vypočítat – to, kolik ušli za 1. den.
A pak se zeptej, co znáš – víš součet za tři dny a každý den přece jde dát do vztahu s dalším.
Označ si to, co ušli za první den x a potom vyjádři další dva dny tak, aby taky to x obsahovaly, pak ty tři položky sečti, ten součet je = 45. Pár drobných úprav a máš vypočteno x.