Carloss21

Dobrý den, jak funguji likvidace zadlužených firem? Na internetu je spoustu firem které slibují že vás firmy zbaví.

Například firma která dluží finančáku a chybí jí peníze v pokladně. Dohromady dluh cca 1,5m.
Firmy které vás takové firmy zbaví píšou že je vše legální, tak bych chtěl vědět jak to doopravdy je.

Odpovědi
Filip84

Je to legální, co by na tom nebylo legálního?

Prostě se vyhlásí úpadek, no a pak se udělá insolvence, prodá se veškerý majetek, který ta osoba má, a který prodat lze, tím se uspokojí pohledávky, no a pak osoba přestane existovat.

Pokud právnická osoba delší dobu nevykonává podnikatelskou činnost, nemá obrat, nemá zisk, ale má dluhy, je i pro věřitele výhodnější, když se jejich pohledávky uspokojí alespoň z části prodejem majetkové podstaty.

Samozřejmě jiná věc je, že si projdeš insolvenční rejstřík nějaké právnické osoby a z něho vidíš, že ta insolvence je ryze účelová, prostě že tu firmu někdo vedl tak, že se úmyslně zadlužoval, jsa si vědom toho, že insolvencí ty pohledávky nikdy nepokryje. Jenže to vidím já, a že to vidím já, neznamená, že si všimne rovněž orgán (zvláště, když orgán dostane „všimné“, aby si „všiml“, že si nemá všímnout). Druhá stránka věci je, že být blbý není illegální, takže prokázat, že ten, kdo se takto „blbě“ choval, tak se nechoval blbě, ale naopak chytře, je když ne nemožné, tak velice těžké.

Dělá se to různě, přes nadhodnocení inventáře, po to, že máš zaměstnance bílé koně, kteří – papírově – berou statisícové částky měsíčně. Kdo by to nebral, třeba takhle před důchodem, že bude papírově zaměstnaný za, dejme tomu Kč 300,000.00, ten fiktivní zaměstnavatel mu z toho odvede příspěvek na státní politiku zaměstnanosti, takže se mu zvýší důchod, nemocenská, všecko, a ještě k tomu dostane nějaké „všimné“, za to, že si všiml, jak potřebné je, aby byl takto zaměstnán, třeba deset tisíc měsíčně. Naše právo nezakazuje zaměstnanci pracovat 48 hodin denně, i když má den 24 hodin, tedy, pokud ta závislá činnost vyplývá z šesti smluv na HPP, třeba. Jistě, 48 hodin denně je okaté, a co je okaté, je nebezpečné, ale 16 hodin denně problém není, takže ten člověk si normálně dělá dál svou práci, k tomu mu přistane, řekněme, desítka „všimného“, zvedne se mu důchod a nemocenskou má z Kč 330,000.00 hrubého, ne z Kč 30,000.00 hrubého.

Těch možností je! 🙂

Kazatel

Metody jsou dvě, ta jedna trnitá, tedy lilvidace, resp. zrušení firmy soudní cestou, ta druhá prý, že se firma přepíše na tzv. bílého koně, nejlépe někoho nejlépe nekontaktního, z druhé strany planety. Vše má své pro a proti a je třwba pamatovat na to, že těm kdo takové služby nabízí jde především o jejich zisk, na ochranu před spravedlností bych se tak úplně nespoléhal.

Pepa25

Jak to funguje? Převedou firmu na nějakého Ukrajince nebo Kypřana. Je to legální – formálně ano. Je to bez rizik a problémů? Samozřejmě, že ne!

Kazatel

Pokud máš maňasa v pokladně a zároveň dlužíš státu, tak to si koleduješ o pár let natvrdo.

Filip84

Ono by, možná, bylo fajn sem hodit pár odkazu na ty weby, které nabízí, že tu firmu zlikvidují. Ať víme, o čem se bavíme, a ať se k tomu dá vyjádřit přesněji.

Jinak likvidace právnické osoby není až tak složitá, řekněme, že to zvládne i poučený a inteligentní laik, je to prostě sled byrokratických úkonů, které se musí dodržet. Rejstříkový soud má zájem na tom, aby se zbytečné právnické osoby likvidovaly, takže kde může, radou pomůže. Je to jenom zdlouhavé a dost kogentní, určité úkony musí být přesně, slovíčkaří se tam. Když se to ale dodrží, soud osobu zruší.

Carloss21

Tato firma například:

https://nejlev­nejsilikvidace­.cz/?gclid=CjwKCAj­w6MKXBhA5EiwAN­WLODByxU-EGcjlEuAqXf40ZXZRi1zL­UoIN1jgJxGAka3j6WcPjcsm­BG5BoC5O8QAvD_BwE

Carloss21

Jde o to že firma má dluhy u spoustu firem za služby, dluží na fú na daních a v pokladně chybí cca 700 tisíc. Teď když se to přepíše jak ty říkáš na někoho jiného, nebude to asi úplně v pohodě ne?

Filip84

Tys, zjevně, nepochopil vůbec, o čem píšu. Jedna věc je normální firma, která dluží a chceš jí zlikvidovat, druhá věc je, že z normální firmy uděláš zadluženou tak, že ty peníze tečou bokem, ale prokázat to nelze.

Jestli firma dluží Kč 700,000.00, nebo Kč 700,000,000.00, je dokonale nepodstatné. Podstatné je, jestli je schopna ten dluh, v přiměřené době, splatit, tzn. zejména je podstatné, jaký generuje zisk. Pokud není, je lepší se obrátit na firmu, která se tomu věnuje, a ona jí zlikviduje.