Spartaboy

Jak funguje funkce DVB-T2 timeshift set top boxu? Je potřeba něco nastavovat nebo nahrávat?

Nebo jednoduše stačí zmáčknout kdykoliv tlačítko šipka doleva nebo něco takového a živé vysílání se mě prostě přesune v čase zpět? Stačí tedy vědět jen kde je toto tlačítko a to je vše? Děkuji. Prosím kdyžtak o polopatické vysvětlení protože takové je obvykle nejlepší

Dobrý den jak funguje funkce timeshift na dvbt2 set top boxu? Je potřeba něco nastavovat nebo nahrávat?

Odpovědi
Edison

Je úplně fuk, jestl DVB-T2. Naopak není jedno, jaký STB, může to být klidně i televizor a klidně to může dělat i na DVB-C, DVB-S…, zásadní je, jestli tu funkci podporuje. Pokud ano, je to uvedeno v návodu a je tam i popsáno jak. Zpravidla je k tomu potřeba mít k zařízení připojen externí HDD a naformátovaný přístrojem. Polopatické vysvětlení je většinou to nejhorší.

dr.luha

Pořad se po stisku tlačítka nahrává na zasunutý USB disk a tím vzniká „zpoždění“. Měl by mít deklarovanou rychlost min. 10 MB/s.

Hlada

Je potřeba postupovat podle návodu k set top boxu. Po formátu disku nebo karty může být potřeba timeshift zapnout, vyhradit mu prostor paměti a zvolit, zda se má nahrávání spustit automaticky po zapnutí STB nebo až po zmáčknutí tlačítka. Univerzální návod proto není možný.