Dobrý den, jak by jste jednoduše nejlépe svými slovy definovali následující pojmy?

Inflace a kreditní kartu (druh úvěru)? Děkuji

Nejlepší odpověď
arygnoc

tome, pravda, pravda.
a to som sa ešte neučil, že je nejaký gúgl.
alebo nie je?

Další odpovědi
tom004

Protože jsem navštěvoval vyučování,tak bez problémů.

Michal Kole

inflace = zničení hodnoty peněz
kreditní karta = taková elektronická půjčka, že platíš kartou „půjčenými“ penězi banky

Spíš ej to cesta do průseru, pokud nesplácíš

Lucy13

Druhy úvěru: splatné do 1 roku
Kontokorentní úvěr: kombinace běžného účtu s možností čerpat krátkodobý úvěr do výše uvedeného limitu stanoveného ve smlouvě.
Eskontní úvěr: odkup směnky od klienta před dobou splatnosti. Pokud dlužník nesplatí v době termínu, žádá banka úhradu od posledního majitele směnky.
Akceptační úvěr: je u cizí směnky, kdy banka podpisuje cizí směnku a tím se stává hlavním směnečním dlužníkem. Tento úvěr dává banka ověřeným klientům.
Revolvingový úvěr: opakovaná možnost čerpání úvěru.
Lombardní úvěr: ručení zárukou jsou jenné papíry.

Střednědobé až dlouhodobé :
Hypoteční úvěr: je účelový, ručený nemovitostí a bývá spojen s emisí hypotečních zástavních listů.
Emisní úvěr: spojený s emisí dlouhodobých cenných papírů

Inflace: je celkový nárust cennové hladiny, pokles kupní síly měny. Nárust do 2% ročně není inflace.
Rozlišujeme mírnou, pádnou , hyperinflaci (rozkládá hospodářství, může končit měnovou reformou