Radeczech

Dobrý den, hledám význam příjmení Čábela.

Normálně bych nic takového vědět nepotřeboval, ale teď toto potřebuji naléhavě vědět. Budu vděčný za odpověď.

Nejlepší odpověď
annas

Nevím sice, proč je původ příjmení tolik naléhavý, naléhavý., protože však informace o původu příjmení nejsou na netu, uvádím z knižního zdroje.

D. Moldanová: Naše příjmení
Čábel, Čábela = stč. ščabel, čabel = šťovík; nebo z místního jména Čabel, zaniklá obec u Tábora; z místního jména Čábelice, samota Polipsy u Uhlířských Janovic.

Další odpovědi
brillant

Referát na významy našich jmen, do češtiny…
Podle mě na řešení soutěží a domácích úkolů jsou jiné stránky.