Avatar uživatele
anonym

Dobrý den, existuje promlčecí doba na kolaudaci?

Jedná se o chatu stavebně upravenou na RD a 14 let obývanou. Toto stavební úřad zjistil na základě úprav pojištění objektu /upraveno na trvale obydlený objekt/ a porovnalo s oficiální adresou, která je zapsána jako chata /E/.
Lze najít nějaké jiné řešení, než dodělání projektové dokumentace a následné kolaudace? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4919 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
rybíz

Zkuste to tady:
http://www.by­dlenivcesku.cz/po­radna.php?star­t=180&PHPSESSID=2e1e7d02­1ed4a8453505df832436941b

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Jambalaya

Řekla bych, že nelze. Změnu je třeba provést na katastru nemovitostí a ten jí bez kolaudace nezapíše.
Otázkou ale je, zda bude stavební úřad tuto stavbu kontrolovat, to záleží na něm, protože kde není žalobce, není soudce.
Také ale záleží na budoucnosti domu.

Před 5 lety jsme zjistili, že chata mých rodičů není vůbec zapsána v KN již 40 let, byl tam pouze pozemek. Ale kvůli převodu jsme museli dokládat kolaudační rozhodnutí neb musela být nejprve zapsána a pak teprve lze provést převod. Nikomu to 40 let nevadilo a nevadilo by dodnes 🙂

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Je to přesně tak jak píše Jambalaya. Na katastru to neprojde. Mám stejnou zkušenost.
Po dvaceti letech se katastr ozval, že nemám zkolaudovaný domek. Přitom jsem kolaudaci měl. Na kolaudačním rozhodnutí bylo, kam všude je kopie posílána a byl tam i katastr nemovitostí. Tak jsem se o to více nestaral a po dvaceti letech mi přišlo že nemám zkolaudováno. Musel jsem doložit doklad o kolaudaci.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek