Avatar uživatele
hruby

dobrý den, emitent neplní závazky vůči věřiteli

emitent neplní závazky vůči věřiteli, čekat až na sebe vyhlásí insolvenci neb hned podat trestní oznámení ( a na koho? na jednatele firmy neb FIRMU jako takovou, co je výhodnější a schůdnější děkuji

Zajímavá 0 před 803 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Schluker

Prvni by tak jako tak mela byt predzalobni vyzva. Tedy pokud chcete, aby vam pak pripadne soud priznal nahradu nakladu na rizeni. Pokud jde o vice penez, konzultujte postup s pravnikem. Pokud jde o par (desitek) tisic tak penize oplakejte a kaslete na to, vymahani by bylo prilis drahe.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pepa25

Trestní oznámení nenahrazuje vymáhání pohledávky a má smysl jen tehdy, pokud jsou jasné důkazy, že došlo od začátku k podovdu.
Daleko lepší je: 1) sehnat další poškozené (předpokládám, že šlo o dluhopisy, tedy bude víc věřitelů), např. ze stížností na různých diskusních fórech nebo inzeráty typu „Další držitelů dluhopissů firmy XY ozvěte se na dluhopisyXY@seznam.cz za účelem dalšího postupu“

  1. najmout si společně advokáta, který bude dluh vymáhat – ten může případně podat trestní oznámení nebo dodat důkazy do už probíhajícího policejního šetření

Čekat na insolvenci nebo podávat obecné trestní oznámení jen kvůli tomu, že je to jednoduché a zadarmo je k ničemu. Samozřejmě záleží, kolik peněz máte v ohrožení – to si porovnejte s pár tisíci korunami za právníka.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Pepa25

Dovolím si nesouhlasit se Schlukerem, že pár desítek tisíc je potřeba oplakat. Stačí dát dohromady pár poškozených a už se náklady dělí na přijatelné částky,

Avatar uživatele
Schluker

To zalezi na konkretni situaci. Obecne z meho pohledu nizsi desitky tisic nestoji za vynalozeny cas, energii a nervy. Ale jak rikam, zalezi, jak je to v to to pripade. Jestli je pohledavka vice mene nedobytna, tak nema smysl s tim ztracet cas..

Nový příspěvek