MONIKA23

Dobrý den dostala jsem dopis kde je výzva k podání vysvětlení podle §158 odst.6 trestního řádu.nevím co to může být.mohl

Dobrý den dostala jsem dopis kde je výzva k podání vysvětlení podle §158 odst.6 trestního řádu.nevím co to může být.mohl by mi někdo odpovědět co by to mohlo být díky

Nejlepší odpověď
Pájo

http://zakony­.kurzy.cz/141-1961-trestni-rad/paragraf-158/

..ve výzvě je určitě nějaký kontakt, tak si tam v předstihu zavolejte nebo dojděte a zeptejte se, o co se jedná… pokud si sama nic nevybavujete.

Další odpovědi
briketka10

taky jsem dostala před lety takový dopis
týkal se osoby, která podváděla a já u ní
byla zaměstnaná a nevyplácela mi mzdu
ani neplatila VZP a soc.zabezpečení na
policii jsem šla svědčit, tenkrát nás tam
bylo asi 200 osob ani jsme se nevešly do
sálu !

pl4toon

Někdo na vás nejspíš podal trestní oznámení. Nebo policie dostala podnět a šetří pro případ zahájení trestního řízení. V každém případě tam radši jděte.

anonym

Dobrý den. Každopádně se jedná o šetření policie v souvislosti se spácháním trestního činu. Pokud není přímo ve výzvě policie uvedeno v jaké věci Vaše vysvětlení má být poskytnuto, tak si na policii zavolejte, o co se vlastně jedná. Nemusí jít v žádném případě o Vaši trestnou činnost, ale může se jednat o Vaše svědectví k činnosti někoho známého, blízkého nebo cizí osoby, kde jste byla při šetření uvedena jako svědek. Pokud jste nic neprovedla, tak se nemáte vůbec čeho bát. Popíšete, co k danému problému víte. Případně zodpovíte další otázky vyšetřovatele, a tím celá záležitost nejspíše skončí.