Avatar uživatele
MONIKA23

Dobrý den dostala jsem dopis kde je výzva k podání vysvětlení podle §158 odst.6 trestního řádu.nevím co to může být.mohl

Dobrý den dostala jsem dopis kde je výzva k podání vysvětlení podle §158 odst.6 trestního řádu.nevím co to může být.mohl by mi někdo odpovědět co by to mohlo být díky

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? briketka10 před 4007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Odpoveď byla označena jako užitečná

http://zakony­.kurzy.cz/141-1961-trestni-rad/paragraf-158/

..ve výzvě je určitě nějaký kontakt, tak si tam v předstihu zavolejte nebo dojděte a zeptejte se, o co se jedná… pokud si sama nic nevybavujete.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?anonym Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
briketka10

taky jsem dostala před lety takový dopis
týkal se osoby, která podváděla a já u ní
byla zaměstnaná a nevyplácela mi mzdu
ani neplatila VZP a soc.zabezpečení na
policii jsem šla svědčit, tenkrát nás tam
bylo asi 200 osob ani jsme se nevešly do
sálu !

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
pl4toon

Někdo na vás nejspíš podal trestní oznámení. Nebo policie dostala podnět a šetří pro případ zahájení trestního řízení. V každém případě tam radši jděte.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Dobrý den. Každopádně se jedná o šetření policie v souvislosti se spácháním trestního činu. Pokud není přímo ve výzvě policie uvedeno v jaké věci Vaše vysvětlení má být poskytnuto, tak si na policii zavolejte, o co se vlastně jedná. Nemusí jít v žádném případě o Vaši trestnou činnost, ale může se jednat o Vaše svědectví k činnosti někoho známého, blízkého nebo cizí osoby, kde jste byla při šetření uvedena jako svědek. Pokud jste nic neprovedla, tak se nemáte vůbec čeho bát. Popíšete, co k danému problému víte. Případně zodpovíte další otázky vyšetřovatele, a tím celá záležitost nejspíše skončí.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek