Narcis já

Dostal jsem rok odnětí svobody a 296 hodin veřejně prospěšných prací. Jak dlouhá je v tomto případě promlčecí lhůta?

Dobrý den

Odpovědi
Herjulfson

Promlčecí lhůta čeho? Tím je jako myšleno nenastoupit do výkonu trestu? Pak by následoval další trest maření výkonu úředního rozhodnutí. Nehledě ke skutečnost, že by bylo vyhlášeno pátrání. V případě, že by se osoba skrývala někde v zahraničí byla by patnáctiletá promlčecí lhůta dokonce přerušena. (Patnáct let je to u vraždy u jiných TČ to může být jinak.)

elkon

Zeptej se tvého obhájce.

Pepa25

Promlčení výkonu takového trestu nastane teoreticky po 5 letech. V praxi ale v této době soud vydá příkaz k dodání do výkonu trestu, na základě kterého začne lhůta běžet znovu od začátku.