Tips

Do kolika let lze při neúspěšné maturitě opakovat poslední maturitní ročník dálkového studia (i na jiné škole)?

Dobrý den, do kolika let lze při neúspěšné maturitě opakovat poslední maturitní ročník dálkového studia (i na jiné škole stejného zaměření), děkuji i za případný odkaz na pasáž školského zákona.

Nejlepší odpověď
annas

1. Maturitní ročník nemusíte opakovat, ale máte další možnosti pro opakování maturity. Pokud máte maturitní ročník uzavřený, je třeba se obráti na ředitele školy. Jinak si můžete přečíst školský zákon a jeho aktualizacil V příkladu je starší datum, takže je lepší seznámit se s aktualizací, může, ale nemusí něco lišit od uvedeného.

https://www.msmt­.cz/dokumenty-3/skolsky-zakon

Ale podmínky pro opakování ročníku najdete zde. Ale u DS je horší to, zda obor otevírají. To byste se musel domluvit konkrétně.

“…posouzení případu musí vycházet z § 66 odst. 7 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů, kde se v části ustanovení před středníkem stanovuje

např.

„pokud žák úspěšně ukončil poslední ročník středního vzdělávání ve školním roce 2010/2011, pak se od 1. 9. 2012 (tj. školní rok 2012/2013) může se pokusit znovu o přijetí do vyššího (např. posledního) ročníku středního vzdělávání, a to jak do stejného či příbuzného oboru vzdělání ve škole, kde se již vzdělával, tak i do stejného či příbuzného oboru vzdělání v jiné škole. Rozhodnutí o přijetí je v kompetenci ředitele školy.“

https://spsch­rudim.edupage­.org/a/neuspes­ny-maturant-dalsi-moznosti

2. "Opakování maturity

!Opravnou zkoušku můžete konat dvakrát a musíte to stihnout nejpozději do 5 let od ukončení posledního ročníku střední školy.

K opravnému termínu se musíte přihlásit, platí zde stejná data jako pro řádný termín – tedy do 1. 12. resp. 25. 6. daného roku.

Skládáte ji pouze z předmětů, ve kterých jste neuspěli. Jestliže jste nevykonali dílčí zkoušku, opakujete pouze ji, totéž platí pro profilovou část maturity. Pokud jste nesložili nepovinnou zkoušku, opravná zkouška se nekoná.

Pokud se vám zkouška nepodaří ani na dva opravné pokusy, máte ještě šanci podat opět přihlášku na školu a domluvit s ředitelem zařazení do 4. ročníku.

Pokud jste již maturitu vykonali při předchozím studiu, společná část maturity se vás netýká, profilovou část maturity vám může ředitel uznat"

https://www.kam­pomaturite.cz/kam­pomaturite/co-kdyz-neudelam-maturitu

Zde najdete další pomínky pro složenoí maturitní zkoušky.

http://zakony­.centrum.cz/skol­sky-zakon/cast-4-hlava-2-paragraf-81

--

Je to specifický případ, i když znám obecně, ale vhodnější je obrátit se přímo na ředitele školy, který vám doporučí ten nejvhodnější postup.