Hlavicka

Nevíte, do kolika dnů od spáchání trestného činu se podává trestní oznámení na policii?

Dobrý den do kolika dnů se podává trestni oznameni na policii. Od trestni činností. Dekuji

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
Rokio

Dokud není trestný čin promlčen. Pak už je to zbytečné. Pokud se domníváš, že byl spáchán trestný čin, trestné oznámení podej co nejdříve.

Další odpovědi
ivzez

Některým trestným činům je potřeba zabránit,
tam by měl být čin oznámen téměř okamžitě.

Obdobně u trestných činů, u kterých je ohlašovací povinnost.
Jiné lze oznámit, dokud se nepromlčí.

Dochy

Vzhledem např. i k tomu, že některé trestné činy máš povinnost oznámit (pokud se o nich dovíš a s některými vyjímkami), bych očekával že co nejdříve, protože jinak se až do oznámení vystavuješ riziku, že budeš nařčen z neoznámení tr. činu.