junacka

dobry den,dceri je 17 let a ma jit k vyslechu skrz meho ex a vlastne jejiho otce.ma pravo nevypovidat?

Dobry den,dceri je 17 let a ma prijit k vyslechu na policii,muze odmitnout vypoved.jedna se o ex manzela ,ktery me napadl a ona pouzila pepr.sprej,ze strachu aby mi neco neudelal

Nejlepší odpověď
Nuk nuk

Právo nevypovídat má, ale rozhodnutí by mělo být na ní.

Další odpovědi
anonym

Kdybych byla na místě vaší dcery, tak bych naopak měla zájem vypovídat. Pokud vás exmanžel ohrožuje, je třeba s tím udělat pořádek. Spíše si položte otázku, co dceři hrozí, pokud vypoví pravdu.

led

Odmietnúť výpoveď má právo len v prípade, keby jej výpoveď poškodila jej priamo, alebo jej najbližšiemu príbuznému (otec, matka, súrodenec). Vtedy záleží len na jej rozhodnutí.
Moje doporučenie:
v prípade, že sa ona sama i jej matka bránili násiliu zo strany otca, by mala vypovedať.

Reezo

Bůhví co tomu předcházelo… Nevypovídat je možné, ale vzbudí to jen další otázky. Co tají a proč to tají? Kdo na koho podal trestné oznámení?

Hamon

Právo odepřít výpověď má příbuzný v pokolení přímém. A to kdykoli, ne pouze pokud by přivodil stíhání sobě nebo osobě blízké.

§ 100 Právo odepřít výpověď
(1) Právo odepřít výpověď jako svědek má příbuzný obviněného v pokolení přímém, jeho sourozenec, osvojitel, osvojenec, manžel, partner a druh; jestliže je obviněných více a svědek je v uvedeném poměru jen k některému z nich, má právo odepřít výpověď stran jiných obviněných jen tehdy, nelze-li odloučit výpověď, která se jich týká, od výpovědi týkající se obviněného, k němuž je svědek v tomto poměru.

Doplňuji:
Doporučil bych vzít s sebou právního zástupce, protože se klidně z dcery může stát obviněná.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni_rad/cas­t1h5.aspx