Dmitrij

Dobrý den. Co znamená výraz „dát si nohu za krk“ ?

Děkuji.
Doplňuji:
Ještě jednou děkuji všem,kdo odpověděl,ale žádný z uvedených významů se do tohoto kontextu nehodí:

  • Ale představte si, co by se stalo, kdybysme teď o vaší nevěře řekli vaší paní manželce. Jak by asi reagovala?
  • No, ráda by asi nebyla. Ale na druhé straně jsme spolu přes dvacet let, máme dvě dospělé děti, takže by si zřejmě nohu za krk nedala.

Nejlepší odpověď
dudu

Přece si kvůli tobě nedám nohu za krk – nebudu se snažit o téměř nemožné.

Další odpovědi
annas

Já bych význam chápala tak, že si manželka s nevěrou nějak poradí, že ji zvládne .

Když si budu dávat nohu za krk, musím si s tím nějak poradit, zvládnout to, jinak je to úkol nemožný.

vagra

V tomto kontextu,bych řekl-
…neudělala by nic zvláštního,vy­rovnala by se s tím.

wijan

Vyhodit si kyčelní kloub 🙂

vlastina

Lenošit.

hanulka11

já si kvůli tomu nohu za krk nedám ,tzn .
já se z toho nezblázním

quentos

zkuste si tu nohu za krk dát a bude Vám to jasné :{)>

Dmitrij

quentosi,i to jsem už udělal,ale stále nejsem moudřejší :(