Dmitrij

Dobrý den.Co znamená

1.buran
2.zpovykanost
3.zbožné přání
4.Drzé čelo lepší než poplužní dvůr?
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

  1. buran – je člověk, který se v cizím prostředí chová nešikovně až neomaleně.
  2. zpovykanost – rozmazlenost, rozežranost a nekritičnost k sobě samému.
  3. zbožné přání – přání, které nemohu uskutečnit, splnit, touha po něčem
  4. Drzé čelo… – toto úsloví se používá obvykle jako povzbuzující rada druhému, že suverénním vystupováním lze dosáhnout úspěchu spíš než pomocí majetku

Doplňuji:
Ještě doplním, co znamená poplužní dvůr – dvůr se zemědělskou půdou patřící vrchnosti. Popluží – původně stará měrná jednotka velikosti polnosti zoratelné jedním pluhem. Později už název pro dvůr sám.

Další odpovědi
1popelka1

Ještě bych doplnila další význam slova BURAN – dotyčný nemusí být ani v cizím prostředí, je to prostě člověk, který nemá vychování,neumí se ve společnosti chovat, snaží se být vtipný, ale je spíše trapný