Dmitrij

Dobrý den.Co znamená

1.držet poledne (političtí šíbři vykrádali aerolinie, ani poledne nedrželi)
2.zvící (velikost)
3.být na prášky (Faktem je, že když proti vám jede v noci typická stará fordka bez světel a s plnou korbou lidí, kteří na vás vesele mávají a jedou samozřejmě v protisměru, našinec je za chvíli na prášky a rychle, velmi rychle dá nohu z plynu.)
4. maso (Seděl jsem udiveně na své sedačce a jenom jsem nevěřícně zíral, jakou klientelu jsme přivezli. U pasové a celní kontroly nastalo pravé maso. Souboj nametených Homolků s mexickými úředníky – někdy měli navrch ti, někdy oni. Ale pravdou je, že na těchto místech vyhrává vždy úředník)
5.čutálista
6.člobrd
Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Odhaduji významy podle kontextu:

  1. držet poledne – kradli i v době oběds, neudělali si přestávku.
  2. zvící – udávající velikost – tedy např. velké 5 cm
  3. být na prášky – být na nervy, potřeboval by se uklidnit, překonat stres
  4. maso – nastala mela
  5. čutálista – kope míčem, fotbalista
  6. člobrďo – hra něco jako Člověče, nezlob se. Člobrd – nějaký divný člověk

Doplňuji:
Člobrd i člobrda – používají se obě varianty.

quentos

jen doplním, že u šestky bývá obvykle první pád „člobrda“. Píšu to radši do diskuze, aby mě zase jedna nejmenovaná uživatelka nemohla osočit, že očekávám palec.

1popelka1

Dneska vím přesně akorát

  1. být na prášky – nervózní, ve stresu

5)čutálista – fotbalista.

U ostatních si nejsem jistá přesným významem.