Tereza82

dobrý den, co jsou to obrazná a neobvyklá pojmenování. Děkuju

Nejlepší odpověď
annas

Už jste se jednou ptala na básnické prostředky, ty jsou často obrazné, něco najdete i v archívu Odpovědí.

V umělecké literatuře (častěji v poezi se užívají obrazná pojmenování = týkající se uměleckého obrazu; vyjádřeného obrazem, přirovnáním; přeneseně, metaforicky atd.

Básnické prostředky najdete
http://irefera­ty.cz/504/4964­/Literarni-struktura-basnicke-prostredky-znaky-poezie-a-cleneni-verse
--

Další odpovědi
www

Pokud to není v učebnici (pochybuji), tak stačí použít Google.
Viz obrazné pojmenování, neobvyklé pojmenování.