Dmitrij

Dobrý den. Co je to „uznávací poplatek“?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Je to poplatek kterým se potvrzuje existence něčeho,něco se bere na vědomí.

Např. pojedu na zájezd a musím zaplatit uznávací poplatek třeba Kč 50. Nebo poplatek za uznání odborné kvalifikace, za uznání zkoušky…
Doplňuji:
Občas se tento pojem užívá ironicky ve významu „spíš než plat či mzda“ to byl takový „uznávací poplatek“. Zanedbatelná částka za nějakou službu či práci.

Další odpovědi
hanulka11

Myslím,že je to poplatek který je pevně stanoven třeba za používání rozhlasu –45kč
televize –135kč