anairda1

Dobrý den, chtělajsem se zeptat, jak dodávat morcatku vitamín C.?

Na jednom blogu o morcatech psali, že morce si vit. C neumí vyrobit samo a tak mu ho musíme dodávat, a proto jsem se chtěla zeptat jak?
Jelikož moje morce nepije vodu s kapkami, ale ani nejí papriku(bohatou na vit. C
PS:rodiče s ním nechtějí jít k veterináři.
Poraďte…předem díky

Nejlepší odpověď
anonym

Žádný živočich si neumí vytvářet vitamín C, všichni jej získávají potravou…
😉
Dávej morčeti dostatek zeleniny a ovoce, můžeš i čerstvou trávu či jiné rostliny a na nějaké kapky apod. se vykašli – pro sebe i morče uděláš líp, když mu každý den naškubeš nějaké lupení, než když je budeš ládovat potravními doplňky.

Další odpovědi
BlackTerry

V některých zverimexech či na internetu se prodává doplňkové krmivo které obsahuje zvýšený podíl vitamínů. Jinak morčátku lze doma dát např. jablko či mrkev nebo pokud slupne, tak i kiwi, tam je vitamínu C hromada.

cynique

4 mowla – z WIKI

„Většina zvířat a rostlin si syntetizuje tento vitamín sama a nepotřebuje žádné jeho přídavky. Na celém světě se tak nedokážou přirozenou cestou zásobovat vitamínem C pouze člověk, některé druhy primátů, morčata, kapybara, indický netopýr, mezi ptactvem pak červení bulbulové a z vodní říše pstruh duhový a losos.“