tayler1

Dobry den chtěla sem se vas zeptat na jaké tresty se ta amnestie vztahuje dekuji

Manžel nebyl dlouhodobě trestanej a ted měl loupežní prěpadeni a dostal 2 roky 1 rok us si odseděl.Ma sanci jit domu ?
dekuji predem
za odpoved

Odpovědi
Standa1

´Amnestie´ (nebo-li účinnost nového trestního zákoníku) se na tento trestný čin samozřejmě nevztahuje.

Teoretickou šanci však manžel má. Podle ustanovení § 88 trestního zákoníku, „Podmíněné propuštění z výkonu trestu odnětí svobody“, může být manžel teoreticky podmíněně propuštěn.

Půlku trestu má za sebou, takže nic nebrání sepsání žádosti o podmínečné propuštění…, ale jak žádost dopadne, to záleží na mnoha okolnostech (dobré chování ve vězení a dobré vyhlídky, že již bude vést řádný život ap.)