lenicka1

Mohou velké organizace přihlašovat zaměstnance ke zdrav. pojištovně až do osmého dne následujícího měsíce?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zdali-li velké organizace mohou přihlašovat zaměstnance ke zdrav. pojištovně až do osmého dne následujícího měsíce. Děkuji

Odpovědi
Emefej

O tom jsem nikdy neslyšel a velmi o tom pochybuji.

gecco

Obecně je zaměstnavatel změny povinen hlásit do 8 kalendářních dnů ode dne, kdy změny nastaly.
Ale tuto lhůtu je možné na základě dohody mezi zaměstnavatelem a OSSZ změnit.
😉
Takže, ano, v konkrétním případě je to možné.