suzukyy

Dobrý den chtěla jsem se zeptat před 10lety jsme prodali a přepsali automobyl,ale kupec ho nepřihlásil

je to v nějakém polopřevodu!!! muže někdo na nás něco požadovat? udělali jsme vše co jsme měli to že to nepřihlásil za to nemužem !!
Doplňuji:
auto jsme odhlásili a pojistku zrušili zatim nikdo po nás nic nechcei na pojišťovně je to odhlášené ale nový majitel to nepřihlásil

Nejlepší odpověď
hanny 2

A kdo platí povinné ručení?To stejné se stalo synovi,nový majitel auto prodal dál,ten další udělal nějaký přestupek a syna volali k zodpovědnosti.Měl s tím dost problémy,než to vyřídil,chlapa totiž vůbec nemohl najít.Takže si to raději dejte do pořádku!

Další odpovědi
kapka

Hanny2 má pravdu, to se může stát, pokud se auto nepřepíše na nového majitele.
Vy ale v otázce píšete, že jste auto přepsali. Pak je chyba nového majitele, jestli ho nepřihlásil k povinnému ručení. Ale stejně mi to nejde do hlavy, jak to vlastně myslíte. Už při přepisu /převodu/ na nového majitele se musí dokládat, že je auto pojištěné.

Miroslavst

Nic vám nehrozí, ale… (je tu právě to ale, což vysvětlím).

Vy jste dali do polopřevodu, což je perfektní a jeho povinnost je auto přihlásit, což evidentně nesplnil. Za to mu hrozí postih, ne vám.
Když cokoli udělá, budou honit jeho, protože v evidenci je napsán on, přestože je to jen polopřevod.
Pojistku platit nemusíte, to musí on. Důkaz pro vás je polopřevod.
A nyní to ale.
Já pokud budu vědět vaše údaje tak na vás polopřevedeu auto a vy o ničem nevíte. Pokud dojde na lámání chleba, on řekne, že nic nekoupil a že jste polopřevod udělalli sami od sebe. To dokážete smlouvou. Úplně stačří kus papíru, kde bude napsáno, že jste auto prodali tomu a tomu a jeho podpis.
Ale jak říkám, to je teprve krajní a pro něj dost riskantní situace. Řešilo by se pak až soudně.
Vy máte vše v pořádku.

Drap

Pokud jste auto odhlásili, nebo máte alespoň řádnou písemnou kupní smlouvu s novým majitelem, nic nehrozí.

cukrar

nejlépe radí Miroslav, až na ten příklad. To se Vás netýká, páč jste určitě při nahlášení změny (nový vlastník) dali úřadu kopii kupní smlouvy, nebo si jí zkopírovali sami.
Od podepsání smlouvy nejste právní majitelé, a nemáte žádnou právní páku dotalčit kupce aby dohlásil vozidlo na svoji osobu. Pokud je v techničáku uvedeno „odlášeno převedeno na KUPCE“ nemůže nikdo po Vás nic chtít.
Buďte klidná(ý)

suzukyy

Auto jsme přepsali a odhlásili pojištění nový majitel ale auto nepřihlásil ani nepojistil mi jsme udělali co jsme měli,ale ted byl manžel na registru a tam mu rekli že má auto v polopřevodu že nový majitel ho nepřihlásil!!

suzukyy

jj vše jsme přepsali ale smlouvu nemáme

suzukyy

jj vše jsme odhlásili a přepsali ale smlouvu nemáme