InkaKl

Jaká je doba na oznámeni dopravní nehody? Je normální její oznámení po 7 měsících?

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká je doba na oznámeni o dopravní Nehodě. Je normální oznámení po 7mi měsících?

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Odpovědi
Drap

Policii pokud voláme, máme podle zákona volat neprodleně. Pokud se jedná o oznámení někomu jinému, třeba manželce, nejsou pro takové oznámení podle zákona stanovený žádné lhůty.

elkon

Oznámení komu? Policii voláme okamžitě.

ivzez

Ne, není to normální.

To nejsou ani slova „7mi“ a „Nehoda“ s velkým N uprostřed věty či
obrat oznámení o něčem → má být prostý (bez předložky) 2. pád.

Kryšpín

Pokud je to za půl roku, kde byla škoda na př. 200–500 Kč tak je to normální pro pobavení policistů, pokud tam byla škoda půl mega a příp. usmrcení tak to normální není.

Ametyst

🙂Po 7 měsících to nrmální není. A kdo ji oznamuje? Účastník nehody nesmí ani opustit místo nehody a volat třeba z domova: Mně chtěla policie pokutovat za to, že jsem oznámila ťukanec s žigulíkem, plným cikánů až když jsem jim ujela od pumpy. Okno měli zamlžené a nějak mě u stojanu na benzince přehlédli. Pak vystoupili z auta a hnali se na mě. Policie tedy uznala můj útěk za oprávněný.