Avatar uživatele
terízek

dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak je to s přípravou a péčí pnoucích jahod na zimu.Děkuji

Mám pnoucí jahody prvním rokem a nevím jak je mám připravit na nastávající zimu.Mám vyrostlé "šlahouny"zas­třihnout u země,nebo je jen stačí něčím přikrýt?Děkuji za odpověď

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? rynek878 před 4617 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Tyto pnoucí jahody mám již tři roky. Šlahouny nechávám co nejdéle až do prvních mrazíků – rodí opravdu až do této doby. Potom šlahouny odstraním, keříčky jahod přikryji. Zkoušela jsem nechat přezimovat některé nepřikryté, jiné přikryté – ty byly na jaře mohutnější.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Babunka

Šlahouny ustřihnout, jelikož mají vliv na velikost a kvalitu budoucích plodů. Jinak doporučuji zastřihnout celkovou rostlunu o 50% délky a objemu vegetativních orgánů.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
salsa verde

Jen chci dodat že nechápu jednu věc-když si kupuju nějakou rostlinu-prakticky vlastně cokoliv-tak se ptám na návod k použití. Pokud tedy není rovnou přibalen. V tomto případě by vám měli poradit tam kde jste si jahody zakoupila a to rovnou při koupi. Zajděte si pro radu přímo k prodejci. Pracovala jsem v květinářství a nejvíc mně vždycky dostali zákazníci kteří přišli s nějakou rostlinou v tašce a chtěli radu. Tak jsem se ptala kde to koupili? A proč jim tam neporadili? Vždycky to byl nějaký bau.. nebo horn..lidl, tesco, kauf…atd A oni odpověděli: když on tam nikdo nevěděl jak se to pěstuje. A to je ten problém.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada