terízek

dobrý den,chtěla jsem se zeptat jak je to s přípravou a péčí pnoucích jahod na zimu.Děkuji

Mám pnoucí jahody prvním rokem a nevím jak je mám připravit na nastávající zimu.Mám vyrostlé "šlahouny"zas­třihnout u země,nebo je jen stačí něčím přikrýt?Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
annas

Tyto pnoucí jahody mám již tři roky. Šlahouny nechávám co nejdéle až do prvních mrazíků – rodí opravdu až do této doby. Potom šlahouny odstraním, keříčky jahod přikryji. Zkoušela jsem nechat přezimovat některé nepřikryté, jiné přikryté – ty byly na jaře mohutnější.

Další odpovědi
Babunka

Šlahouny ustřihnout, jelikož mají vliv na velikost a kvalitu budoucích plodů. Jinak doporučuji zastřihnout celkovou rostlunu o 50% délky a objemu vegetativních orgánů.

salsa verde

Jen chci dodat že nechápu jednu věc-když si kupuju nějakou rostlinu-prakticky vlastně cokoliv-tak se ptám na návod k použití. Pokud tedy není rovnou přibalen. V tomto případě by vám měli poradit tam kde jste si jahody zakoupila a to rovnou při koupi. Zajděte si pro radu přímo k prodejci. Pracovala jsem v květinářství a nejvíc mně vždycky dostali zákazníci kteří přišli s nějakou rostlinou v tašce a chtěli radu. Tak jsem se ptala kde to koupili? A proč jim tam neporadili? Vždycky to byl nějaký bau.. nebo horn..lidl, tesco, kauf…atd A oni odpověděli: když on tam nikdo nevěděl jak se to pěstuje. A to je ten problém.