beruskap

Jak postupovat, když má manžel nástup do výkonu trestu a nemá občansky průkaz?

Původní neotázka
Dobry den chtela jsem se optat manzel ma nastup do vykonu trestu a nema obcansky prukaz jak postupovat?dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
klumprt

Ve výzvě k nástupu je, pokud vím, skutečně uvedeno, že při nástupu do výkonu musí předložit odsouzený občanský průkaz, jinak nebude „vpuštěn“. Navrhuju neprodleně požádat na úřadě o vydání nového občanského průkazu. Měli by mu tam dát do vyřízení žádosti nějaký náhradní dočasný doklad. Pokud mu občanku nedají ještě před termínem nástupu, tak nechť se dostaví do věznice s tímto náhradním dokladem a s dalšími (řidičák, rodný list, pas apod.) Tím snad projeví dostatečnou snahu výzvě k nástupu vyhovět a nebude mu hrozit další problém s nenastoupením v termínu, což by mohl být přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání (§ 337 odst. 1 písm. f) tr. z.)
Pro klid duše byste se ještě raději mohli obrátit telefonicky na příslušnou věznici.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jen doplním perfektní odpověď klumprta.
Pokud bude předveden policíí k výkonu trestu, občanku nepotřebuje. Má se totiž za to, že jej policie při předvedení a dodání do výkonu trestu ztotožní.

Drap

Oni ho nechají nastoupit i bez občanky. Prokáže svoji totožnost jinak.