Dobrý den, chtěla bych vědět, zda byla vyhlášena amnestie pro vězně loupežní přepadení? 2011.

kbyla naka amestye pro lídi ktere měli loupežní přepadení

Nejlepší odpověď
Terryle

Amnestie nebyla a nevím důvod, proč by měla být. Jestli má někdo váš blízkej na triku loupežný přepadení, tak jen ať si ho pěkně odsedí, za takový svinstvo si to jen zaslouží. To si měl uvědomit dřív, že nechce sedět :o/
Amnestii beru u lidí, kteří sedí za činy, které neudělali záměrně – zabití při autonehodě a podobně. Ti si to vyžrali dost většinou už jen svědomím. Ale pokud někdo úmyslně spáchal trestnej čin, tak ať hačá. A pokud to byl trestnej čin, kde navíc ublížil nebo ohrozil další lidi, tak tím spíš.
Doplňuji:
Kropitko:
copak o to jak se komu hodí… spíš si to tak vykládám podle okolností. Když tu jsou neustále dotazy „co dělat s přítelem ve vazbě, jak odložit manželovi nástup do vězení“ a podobně, tak to pak je těžký to najednou pochopit úplně z opačné strany. A přiznejme si, že 90% lidí, co se tu na tyhle věci ptá, se tak ptá právě aby někoho z krimu dostalo… Kdyby se radši zajímali, kde se stala chyba a jak tomu člověku pomoct/donutit ho, aby to už neudělal. Za chyby by člověk měl být potrestanej, toť můj názor.
Jestli se paní bojí, že pustí někoho, kdo ji přepadl, tak se jí moc omlouvám a snad ji aspoň potěšily odpovědi. A pokud je obětí, tak určitě pochopí moje naštvání a názor, že pachatelé takovýchhle věcí si amnestii nezaslouží.

Další odpovědi
kropitko

já bych jen chtěla doplnit dudu. Tázající nepotřebovala analýzu toho, jestli je normální. Ani neuvedla, že se jí to nějak týká, jen chtěla pouze vědět, zda bude v roce 2011 amnestie.

Nebyla vyhlášena žádná amnestie a pokud vím, tak se pro rok 2011 ani žádná zatím nechystá.
Doplňuji:
,,,,,,taky to může být tak, že se paní obává, aby ten kdo ji přepadl nebyl propuštěn,,,koukám, že tady si doopravdy každý vykládá všem po svém a dělá závěry podle toho, jak se to jemu hodí,,,,

dudu

Již jsem na těchto stránkách obdržel všelijaké odpovědi, dílem z nepochopení dílem ze zlé vůle. Na tuto otázku však musím se vším důrazem opětovat svoji odpověď, kterou jsem publikoval před 22 dny. Jen mne mrzí, že tak činím ihned na počátku nového roku, kdy všichni očekáváme světlé zítřky a dny plné nadějí. Všem případným zpřízněným duším se omlouvám.

Ano, bohužel z těchto stránek se stala drbárna, , aréna narcistů, poradna lenošných studentů, občas i studnice rad pro galérku a místo prezentací extravagantních názorů.

zanet

Ja to nechapu!!! Jste normalni!!?? zadna amnestie nebyla!!a nebude!

roxy52

Amnestie pro takovýho lotra ???????
Spíš by mu měli ještě useknout ruce.

venkovan

S ohledem na skutečnost, že v roce 2011 nebyl dosud žádný pracovní den, tak amnestie vyhlášena nebyla.
Příště polož lepší otázku, a zkus to také napsat víc spisovně.

Zdroj: kalendář 2011

kropitko

Terryle, nechtěla jsem vás naštvat,rozčílit apod,,,jen jsem chtěla naznačit, že paní chtěla jen vědět, zda byla vyhlášena amnestie??
Neptala se na váš osobní názor na to, zda by měla být, či neměla být vyhlášena a zda vy vůbec amnestie schvalujete.
A i kdyby se jednalo o někoho jí blízkého, tak ani tak nevidím důvod proto, aby jste jí vysvětlovala co si o tom myslíte.
Lidé, kteří tu položí nějakou otázku, tak chtějí jen jasnou odpověď a ne přednášku na téma, jak se mají chovat vaši příbuzní, aby jste tu nemuseli pokládat tak hrozné otázky,,,

Terryle

Naštvaná nejsem, Vaše reakce se mě nějak nedotkla, jen jsem pokládala za vhodný tu svou (na moje poměry ostřejší, to uznávám) vysvětlit.

Že odpovídající připojí ke stručné odpovědi i svůj názor na věc, se tady na Otázkách myslím dělá celkem běžně. A není na tom myslím nic zlýho, každej snad umí odlišit odpověď ano-ne a osobní názor. A i v tom názoru se můžou objevit zajímavý souvislosti nebo kontexty. Tady holt ten kontext a názor je možná kontroverznější nebo provokativnější, protože je to citlivé téma. Ale to podle mě není důvod o tom mlčet, když jinde většinou připojuju svůj názor taky.
Názor na amnestii obecně jsem, pokud čtu dobře, nevyslovila, jen jsem řekla, že pro ni teď není důvod (což je pravda, amnestie se dává u výjimečnějších příležitostí a teď žádná taková nebyla). A to, že se většinou týká lehčích (převážně majetkových) trestných činů a ne těch násilných (což loupežné přepadení je), je taky pravda… že to schvaluju, je věc jiná.
A fakt si myslíte, že je špatný někomu říct, že příště bude lepší se snažit na své blízké zapůsobit, aby vedli lepší život, než je pak dostávat z vězení?
No nic, přeju dobrou noc (případně už dobrý den). A jestli jsem se názorem dotkla Vám nepříjemného tématu, tak se omlouvám (za formu, ta byla trošku přehnaná). Mějte se!