Mysak1991

Za jakých okolností má člověk nárok na podporu v nezaměstnanosti?

Dobry den chtela bych vedet kamaradka odesla z prace a nemuze se ted nahlasit po dobu 6 mesicu na UP samozrejme hleda co

Nejdriv praci ale nejka se ji nedari. Ma narok na pobirani penez minuly mesic ji doslo par korun z UP ale vubec nevi za co to je nejaka hmotna nouze nebo co to vubec je?? Dekuji za odpoved

--
Dekuji za odpoved a za upozorneni nevedela sem jak to udelat. Tak se omlouvam. Na UP nemuze byt protoze porusila cosi ze odesla z prace kde to neslo vydrzet na doporuceni UP. A ty penize ji vazne dosli z UP na seku byla krajska pobocka Zlin. A nevi za co vy ze o vse se muai zadat sama romu nerozumi.

Nejlepší odpověď
Dochy

Proč se nemůže přihlásit? Z evidence uchazečů může být člověk vyloučen jen z několika důvodů rozhodnutím úřadu.

Dostala peníze a neví proč? Co je to za blbost? Nějak si nedokážu představit UP jak rozesílá nezištně peníze občanům. Pro každou vyplacenou dávku je nejprve nutno poslat/sepsat/po­depsat/odevzdat nějakou žádost či formulář… Nevím o žádných dávkách, které by UP začal posílat sám od sebe…

Další odpovědi
df

Po ukončení pracovního poměru není povinnost registrace na Úřadě práce. Je to však vhodné k tomu,že za vás pracák platí zdravotní pojištění.

Nárok na podporu v nezaměstnanosti vzniká tehdy, když žadatel v období posledních 2 let odpracoval dohromady 1 rok. Nemusí to být u jedné firmy celou dobu. Můžete pracovat třeba půl roku v jedné firmě a půl roku v druhé.

Kepler

Pokud ještě není pozdě, měla by se na ÚP ohlásit do týdne po ukončení pracovního poměru. Moc tvé otázce nerozumím. Jestli dělala práci na doporučení ÚP a něco porušila, to by nemělo mít vliv. Jinak jak píše Dochy.

elkon

A kamarádka neumí psát? Možná by to bylo srozumitelnější.

nyjono

Myslím, že proto, protože z práce odešla ze své vůle.
Nárok by měla, za nějakých podmínek.
A také, práce je všude dost, takže nejřív myslet, pak si najít jinou práci a teprve pak z té původní práce odejít.

https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=n%C3%A1rok+na+pod­poru+podm%C3%AD­nky&oq=n%C3%A1rok+na+pod­poru+podm%C3%AD­nky&aqs=chrome­..69i57j0l2.18885j1j8&s­ourceid=chrome&i­e=UTF-8