kiki987

dobry den chtela bych se zeptat nastoupila jsem do zamestnani 1.8 2013 vyplnovala jsem papir ze chci narokovat dan bonus

na dite vcera jsem ale zjistila ve vyplatnici kterou jsem vcera dostala ze jsem nenarokovala dan bonus kdyz jsem se ale na to ptala tak mi bylo receno ze nemam na dan bonus narok protoze plat byl nizky hruby plat byl 9600kc a protoze jsem v minulem mesici mela den lekare pul dne dovolene a 9dnu paragrafu a ze jsem narokovala bonus na sebe a take ze se prihlizi na predchozi platy coz za 8 mesic jsem mela hrubou mzdu 9000kc kde jsem ale nanovy bonus uplatnovala ale za 9 mesic jsem dan bonus neuplatnovala nebot jsem cely mesic byla na neschopnosti prosim o radu zda mam narok pokazde na danovy bonus na dite kdyz jsem byla v zamestnani a jak se mohu branit kdyz mi to na novo nespocitaji a co mohu jinak udelat ted kdyz se uz semnou o tom v praci nechteji bavit vyplatni den jsme meli 12.11 a vyplatnici jsem dostala az vcera dekuji za radu kristyna

Odpovědi
ivzez

Po skončení roku požádejte zaměstnavatele písemně o provedení ročního zúčtování daně z příjmu (písemnou žádost je třeba zaměstnavateli doručit do 15. února včetně). Budou-li Vaše příjmy za celý rok vyšší než 6 x polovina minimální mzdy, uplatní se sleva na poplatníka, sleva na dítě i daňový bonus za celý kalendářní rok.

V případě nemoci se vyplácí nemocenské, v případě ošetřování ošetřovné.
Ani v jednom případě nejde o mzdu. Nemocenské ani ošetřovné se nedaní, není z čeho uplatnit slevu/y či bonus.
Doplňuji:
Kdo se o tom s Vámi „nechce bavit“?

Máte právo na vysvětlení výpočtu mzdy,
na předložení veškerých podkladů, na jejichž základě Vám byla mzda vypočtena,
a zaměstnavatel Vám musí umožnit na jeho náklady zhotovit kopie těchto podkladů (většinou stačí o kopie požádat a zaměstnavatel nebo jeho mzdová účetní kopie zhotoví).

Takže se nenchte odbýt, na vysvětlení máte nárok!