Nikinka202

Chtěla bych se zeptat jak se jmenuje míšenec asiata a bělocha? Celkem se o to zajímám. Předem dík za odpověď.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Míšenec

, hybrid, kříženec – antropologie potomek rodičů různých plemen. Míšenec bílého a černého plemene je mulat; dalším míšením mulata s bělochem vzniká terceron a dále kvarteron a postupně až oktavon (1/8 podílu černého plemene v genetickém základu). Míšenec bělocha a Indiána je mestic, míšenec mestice a bělocha je kastico, míšenec Indiána a černocha je zambo, míšenec Číňana a Indiána zambaigo. Míšením mulata a mestice vzniká kajot (podíl všech 3 hlavních plemen); míšenec kajota a mulata je barsino. U člověka se navzájem plodně mohou mísit příslušníci všech plemen a etnických skupin (důkaz jednoty lidstva).

Zdroj: https://lepore­lo.info/misenec

Další odpovědi
Tw!st

kříženec mongoloidní a europoidní rasy je Mestic. pokud budeš googlit dá se o tom najít spousta informací.

bolak

tomio?

briketka10

Že by Šachovnice?

marci1

„Míšenci Evropana a Asiata se konkrétně říká mestic.“
http://www.ptej­teseknihovny.cz/do­tazy/misenci