blondýna112

dobrý den chtěla bych se zeptat jak probíhá zatavení cévku v nosu aby netekla krev ??

Jestli je to bolestné nebo je to bez bolesti ?? Teče při tom zataveníí nějaká krev ?? Děkuji za odpovědi

Nejlepší odpověď
Pájo

Už je to dávno, co jsem podstupoval ošetření (častého) krvácení z nosu „poleptáním“ (ošetřením místa krvácení) pomocí 20% roztoku Argentun nitricum, které není bolestivé.

V současné době se epistaxe řeší nejčastěji pomocí laseru nebo elektrokauteru (kdy je bolest potlačena aplikací místního anestetika).

Vcelku dobře, byť krátce, je to popsáno na:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kau­terizace

Krve při tom většinou teče jen nemnoho (řeší se tamponádou).

Další odpovědi
venkovan

Potřebuješ zastavit krev? Tak nějakou bolest neřeš. Může to být někomu nepříjemné, ale ne děsivé. Požádej o znecitlevění a je po starostech. Dělá se tamponém s nějakou látkou která lokálně znecitliví místo zákroku. Když jsem to vydržel po několikrát sám (raději si k lékaři zaběhnu než abych měl červenou u nosu), tak to vydrží i blondýnka. (nejvíc bolí při tomto zákroku zadek od tvrdé židle v čekárně)

Sea

Ano, trošičku to bolí-já to podstoupila v 11ti kvůli častému krvácení. Bylo to ale skoro hned hotové, krve teklo málo, doktor mi pak dal mastičku, kterou se to mělo asi měsíc mazat a krev už mi potom nikdy netekla. A už je mi 30 😁 rozhodně mohu doporučit. A té bolístky se není třeba bát. Porod je horší 🙂