Avatar uživatele
blondýna112

dobrý den chtěla bych se zeptat jak probíhá zatavení cévku v nosu aby netekla krev ??

Jestli je to bolestné nebo je to bez bolesti ?? Teče při tom zataveníí nějaká krev ?? Děkuji za odpovědi

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4551 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Pájo

Už je to dávno, co jsem podstupoval ošetření (častého) krvácení z nosu „poleptáním“ (ošetřením místa krvácení) pomocí 20% roztoku Argentun nitricum, které není bolestivé.

V současné době se epistaxe řeší nejčastěji pomocí laseru nebo elektrokauteru (kdy je bolest potlačena aplikací místního anestetika).

Vcelku dobře, byť krátce, je to popsáno na:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Kau­terizace

Krve při tom většinou teče jen nemnoho (řeší se tamponádou).

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
venkovan

Potřebuješ zastavit krev? Tak nějakou bolest neřeš. Může to být někomu nepříjemné, ale ne děsivé. Požádej o znecitlevění a je po starostech. Dělá se tamponém s nějakou látkou která lokálně znecitliví místo zákroku. Když jsem to vydržel po několikrát sám (raději si k lékaři zaběhnu než abych měl červenou u nosu), tak to vydrží i blondýnka. (nejvíc bolí při tomto zákroku zadek od tvrdé židle v čekárně)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Sea

Ano, trošičku to bolí-já to podstoupila v 11ti kvůli častému krvácení. Bylo to ale skoro hned hotové, krve teklo málo, doktor mi pak dal mastičku, kterou se to mělo asi měsíc mazat a krev už mi potom nikdy netekla. A už je mi 30 😁 rozhodně mohu doporučit. A té bolístky se není třeba bát. Porod je horší 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Krása a styl