Veni

Jak mohu odnaučit svoji fenku strachu ze svého přítele? Máme ji adoptovanou měsíc.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, děkuji

Odpovědi
Kepler

Možná by jí měl přinést nějaký pamlsek, co má ráda. Já jsem psovi od kamarádky, který mě napoprvé oštěkával a choval se jako k nepříteli, dal pár kousků syrového vepřového a v příští návštěvě jsme už byli kámoši. Adoptovaní psi mívají z cizího člověka někdy strach, protože kdo ví, co ten s takovými lidmi musel zažít. Pokud to není starý mrzout, snad ještě přátelství rozpozná.

Drap

Co to je adoptovaný pejsek? Jak je stará? Umí něco? Pro začátek by bylo dobré, aby si jí přítel moc nevšímal, ovšem také nemluvil hodně hlasitě a nosil jí třeba při krmení žrádlo. Nevíme co má pes za sebou a jaké má zkušenosti. Ten strach musí z něčeho pramenit. V každém případě, zvláště pokud je to starší pes, lze předpokládat, že to bude chvíli trvat.

nyjono

Měsíc je krátká doba. Všechno je pro ni nové a nevíš, jaké má zkušenosti.
Dejte jí čas.
Věnujte se jí, občas nějakou dobrotu, hlavně pohlazení a procházky.