Alacry

Dobrý den, chtěla bych položit dotaz ohledně živnostenského listu. Pokud má ŽL někdo z mojí rodiny, př. rodič:

Je možné, abych pracovala ve firmě, na ŽL mého rodiče a on mě vyplácel? Nechci si zakládat svůj a někde mi bylo řečeno, že to lze. Děkuji moc za odpovědi.

Nejlepší odpověď
Drap

Samozřejmě. Každý kdo má ŽL může zaměstnávat další osoby.

Další odpovědi
hanulka11

Tak to by nešlo ,abys pracovala pro cizí firmu a neměla svůj živnosťák

jedině v rodinné firmě ,že by tě zaměstnali a pak by tě vypláceli

Hlada

Jestli tomu rozumím, tak chcete pracovat jako zaměstnanec ve firmě rodiče. Jde to, ale z hlediska povinných odvodů to není výhodné. Lepší by bylo vyřešit zábrany, proč nechcete mít vlastní ŽL.

fablen

můžete být zaměstnancem svého tatínka nebo Vás může uvést v daňovém přiznání jako spolupracující osobu a rozdělit na Vás část svých příjmů.

Jediné co nelze: aby tatínek zaměstnal jako zaměstnance maminku (tzn. manžel manželku), ale děti bez problémů může

Alacry

Drap: ano, to je mi jasné, já jsem to špatně napsala. Nebude to firma toho, kdo ŽL vlastní. Ale úplně jiná.