Vilma007

Je možné přestoupit na jinou školu, když se synovi v 1. ročníku na stávající škole nelíbí?

Chtěla bych se zeptat jestli možný přestup bez opakovaní ročníků na úplně jiný obor například elektroprůmys­lovka,výpočet­ní technika,gymnasium nebo obchodní akademie děkuji za každou radu.
Výběr nebyl totiž jednoduchý můj exmanžel chtěl aby můj syn šel na dopravku protože vyhrožoval tím že z dopravky se nemusí na vysokou ale z ostaních ano protože by ho potom odmítal živit na vysoké a já jsem do toho nemohla zasahovat, aby nebyly problémy.
Dobrý den,chtěla bych od vás jednu radu můj syn nastoupil teď do prváku na střední škole a nelíbí se mu tam.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Já si myslím, že se za necelý měsíc nedá poznat,
jaký ten obor je, a že by syn měl ještě pár týdnů vydržet.

Pokud ale jste rozhodnuti pro přestup, pak co nejrychleji,
aby mu neuteklo moc učiva „nové“ školy.

Postup:
1)
Kontaktujte spolu se synem ředitele nové školy a pokud
ředitel přestup schválí, postupujte dál podle jeho pokynů.

2)
Stávající škole dáte vědět až po schválení „novým“ ředitelem.
__

K výživnému:
Rodiče mají k dětem vyživovací povinnost do doby, kdy budou
děti schopny se živit samy. Váš bývalý manžel má ve volbě budoucího
povolání jenom poradní hlas, rozhodnutí je na Vašem synovi.

Rozhodne-li se syn i po dokončení dopravní SŠ pokračovat na VŠ,
bude otec vůči němu mít vyživovací povinnost.

Otec nemá pravdu ani v tom, že se z ostatních škol
MUSÍ na VŠ. To je vždy na rozhodnutí žáka/studenta.

Na mne jednání otce působí jako zastrašování,
což mi vůči dítěti přijde strašně nefér..

Další odpovědi
Kepler

V jisté míře přestup po prvním ročníku možný je, většinou se v prvním járu vyučují základní předměty. Neuvádíš, z jaké školy chce utéct a proč, takže blíž neporadím. Snad by ten první ročník mohl dokončit a je možnost, že se mu tam začne líbit. Uvažovat o odchodu ze školy hned po prvních deseti dnech je poněkud předčasné. Pokud si SŠ neuměl vybrat sám, měli byste mu líp poradit.

Arne1

Přestup je výhradně v kompetenci ředitele školy.
Není náhodou to, že se mi tam nelíbí, tím že na střední je úplně jiný – náročnější – styl práce ?

Dochy

Přestup po dokončení prváku do druháku na jiné škole jen pokud to schválí ředitel nové školy. Žák by v tom prváku musel mít přinejmenším slušný prospěch.

Že se musí na VŠ je blbost. Jen z některých středních škol mají žáci nižší šanci na trhu práce. Ale to je typicky záležitost gymplů (zpravidla nemají dokončené vzdělání v čemkoli praktickém, předpokládá se že gympl je „přípravka“ na VŠ). Nelze zcela zobecňovat, protože člověk z gymplu mívá obvykle třeba lepší jazykovou výbavu a další humanitní vzdělání, což pro spoustu profesí může být vhodnější než ta SŠ.

Pokud máte syna v péči a otec „jen“ platí alimenty, pak jste myslím udělala chybu, že jako jediné kritérium pro výběr budoucí školy jste vzala jeho názor. Jde o budoucí život vašeho syna a pokud jej máte v péči, pak jej pravděpodobně znáte lépe než váš ex a lépe byste se s ním měla i domluvit ohledně budoucnosti.

Drap

Může přestoupit po dohodě s vedením obou škol, ale opět do prvního ročníku.