Avatar uživatele
Vilma007

Je možné přestoupit na jinou školu, když se synovi v 1. ročníku na stávající škole nelíbí?

Chtěla bych se zeptat jestli možný přestup bez opakovaní ročníků na úplně jiný obor například elektroprůmys­lovka,výpočet­ní technika,gymnasium nebo obchodní akademie děkuji za každou radu.
Výběr nebyl totiž jednoduchý můj exmanžel chtěl aby můj syn šel na dopravku protože vyhrožoval tím že z dopravky se nemusí na vysokou ale z ostaních ano protože by ho potom odmítal živit na vysoké a já jsem do toho nemohla zasahovat, aby nebyly problémy.
Dobrý den,chtěla bych od vás jednu radu můj syn nastoupil teď do prváku na střední škole a nelíbí se mu tam.

Upozornění

Pozdrav je slušnost, ale do otázky nepatří. Pozdravit i poděkovat ostatním uživatelům můžete v poli pro doplnění otázky.

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 1686 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Já si myslím, že se za necelý měsíc nedá poznat,
jaký ten obor je, a že by syn měl ještě pár týdnů vydržet.

Pokud ale jste rozhodnuti pro přestup, pak co nejrychleji,
aby mu neuteklo moc učiva „nové“ školy.

Postup:
1)
Kontaktujte spolu se synem ředitele nové školy a pokud
ředitel přestup schválí, postupujte dál podle jeho pokynů.

2)
Stávající škole dáte vědět až po schválení „novým“ ředitelem.
__

K výživnému:
Rodiče mají k dětem vyživovací povinnost do doby, kdy budou
děti schopny se živit samy. Váš bývalý manžel má ve volbě budoucího
povolání jenom poradní hlas, rozhodnutí je na Vašem synovi.

Rozhodne-li se syn i po dokončení dopravní SŠ pokračovat na VŠ,
bude otec vůči němu mít vyživovací povinnost.

Otec nemá pravdu ani v tom, že se z ostatních škol
MUSÍ na VŠ. To je vždy na rozhodnutí žáka/studenta.

Na mne jednání otce působí jako zastrašování,
což mi vůči dítěti přijde strašně nefér..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Kepler

V jisté míře přestup po prvním ročníku možný je, většinou se v prvním járu vyučují základní předměty. Neuvádíš, z jaké školy chce utéct a proč, takže blíž neporadím. Snad by ten první ročník mohl dokončit a je možnost, že se mu tam začne líbit. Uvažovat o odchodu ze školy hned po prvních deseti dnech je poněkud předčasné. Pokud si SŠ neuměl vybrat sám, měli byste mu líp poradit.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Arne1

Přestup je výhradně v kompetenci ředitele školy.
Není náhodou to, že se mi tam nelíbí, tím že na střední je úplně jiný – náročnější – styl práce ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Přestup po dokončení prváku do druháku na jiné škole jen pokud to schválí ředitel nové školy. Žák by v tom prváku musel mít přinejmenším slušný prospěch.

Že se musí na VŠ je blbost. Jen z některých středních škol mají žáci nižší šanci na trhu práce. Ale to je typicky záležitost gymplů (zpravidla nemají dokončené vzdělání v čemkoli praktickém, předpokládá se že gympl je „přípravka“ na VŠ). Nelze zcela zobecňovat, protože člověk z gymplu mívá obvykle třeba lepší jazykovou výbavu a další humanitní vzdělání, což pro spoustu profesí může být vhodnější než ta SŠ.

Pokud máte syna v péči a otec „jen“ platí alimenty, pak jste myslím udělala chybu, že jako jediné kritérium pro výběr budoucí školy jste vzala jeho názor. Jde o budoucí život vašeho syna a pokud jej máte v péči, pak jej pravděpodobně znáte lépe než váš ex a lépe byste se s ním měla i domluvit ohledně budoucnosti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Může přestoupit po dohodě s vedením obou škol, ale opět do prvního ročníku.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek